Aplikacje mobilne

Microsoft Office za darmo na iOS oraz Android

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Żart? Nie, Microsoft rzeczywiście postanowił udostepnić swój pakiet biurowy za darmo.

Microsoft Office

Microsoft do najbardziej lubianych firm raczej nie należy, ale jednak potrafi pozytywnie zaskoczyć. Najnowsza zapowiedź brzmi dla wielu tak zaskakująco, że początkowo nie dają jej nawet wiary.

Nie brakuje osób, które twierdzą, iż Microsoft nie zrezygnuje z jakichkolwiek pieniędzy. W związku z tym trudno wyobrazić sobie, że będzie on oferował coś za darmo. Wszystko jest jednak możliwe i dlatego też zapowiedziano, iż pakiet Microsoft Office dostępny będzie na systemach iOS oraz Android bez jakichkolwiek opłat.

Nie ma tutaj przysłowiowego haczyka i dlatego też nie trzeba będzie opłacać abonamentu. Wystarczy pobrać aplikacje i cieszyć się pełnymi możliwościami pakietu Office. Dostępna będzie on na smartfony i tablety z systemem iOS 7.0 lub nowszym oraz Androidem, gdzie trwają jeszcze testy. Już teraz można się jednak do nich zapisać i ocenić możliwości aplikacji samemu.

Co powiecie na taki krok Microsoftu? Z pewnością może ona odbić się na popularności darmowych konkurentów pakietu Office. Od teraz tracą bowiem oni swoją największą przewagę, a darmowy Word, Excel i PowerPoint wydają się mieć spore szanse na przyciągnięcie dużej liczby użytkowników.

Źródło: theverge

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dazuo
  Czy to aby na pewno Microsoft? Co się z nimi stało? Najpierw informacja, że wszystkie telefony z WP 8.1 dostaną Windows 10, a teraz, że pakiet Office jest dostępny za darmo na Androida i iOS... Microsoft? Cokolwiek się stało, niech dzieje się dalej! :P
  25
 • avatar
  sceri
  Dla firmy Microsoft nie jest to nic nowego. Największy taki projekt mają już za sobą, kiedy to wysłali do sieci obraz systemu Windows XP.
  Wtedy co prawda nie był oficjalnie za darmo, ale wbudowane mechanizmy aktywacji systemu + jeden klucz, który znało pół świata, skutecznie pomogły zbudować potęgę rodziny Windows.

  Czy ktoś z Was jeszcze pamięta ten klucz? :)
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  W życiu nie ma nic za darmo, a sam mobilny office jest dość ułomny.
  1
 • avatar
  venom32
  Wiadomość trochę przeterminowana - mam ms office na telefonie z andkiem już od dobrych kilku miesięcy, apka powinna być nadal dostępna w sklepie play. Apkę oceniam na całkiem udaną, otwiera pliki office prawidłowo i umożliwia przeglądanie plików w sposób czytelny, jednak sam program nie jest bez wad. Po pierwsze, ma zablokowaną edycję plików *.doc, można edytować tylko docx. Po drugie, trzeba utworzyć konto MS, co jest dość uciążliwe.
  1
 • avatar
  aquadigger
  Najpierw nawigacja Here, teraz Office. Czemu rozdają wszystkie "exy"?
 • avatar
  Konto usunięte
  Świetna sprawa.
 • avatar
  Konto usunięte
  Pobieram androida na PC :)
 • avatar
  kurek99
  Zapisałem się do testów ale nie dostałem żadnego potwierdzenia. Wy coś dostaliście?
 • avatar
  Konto usunięte
  Wyglada na to ze wersja na iOS juz dziala, aleprzyznam ze wiadomosccmnie zaskoczyła i poczułem sie jak by dzisiaj był 1 kwietnia :)
 • avatar
  Stasiek_Zabojca
  No i prawidłowo :)
 • avatar
  P.Gawronski
  niestety ale to jakiś "fake" chyba. darmowy jest tylko na iPhone a na ipada ma ograniczona funkcjonalność :/