Aplikacje mobilne

Microsoft Office podbił serca właścicieli urządzeń z iOS oraz Android

przeczytasz w 1 min.

CEO Microsoft, Satya Nadella, poinformował właśnie, iż mobilna wersja pakietu Office przekroczyła barierę 100 milionów pobrań.

Microsoft Office

Microsoft od pewnego czasu zdecydowanie bardziej interesuje się rynkiem mobilnym i mowa tutaj nie tylko o produkcji smartfonów, ale także o przygotowywaniu aplikacji na urządzenia mobilne i udostępnianiu ich na konkurencyjne dla Windows Phone platformy. Wygląda na to, że użytkownikom bardzo to odpowiada.

Skąd takie wnioski? CEO Microsoft, Satya Nadella, poinformował właśnie, iż mobilna wersja pakietu Office przekroczyła barierę 100 milionów pobrań - w wersjach dla Apple iOS oraz Google Android.

Wynik doskonały zwłaszcza, że Office debiutował tak tych platformach stosunkowo niedawno. Warto jednak pamiętać, że od listopada zeszłego roku dostępny jest za darmo i to z pewnością przyczyniło się do wzrostu jego popularności.

Zainteresowanie produktami Microsoftu zauważyć można zatem na każdej platformie i nic dziwnego, że producent nadal zamierza inwestować także w sektor mobilny. Jeśli natomiast zastanawialiście się dlaczego mobilny Office udostępniony został za darmo to odpowiedź jest już znana. Miało to przyczynić się do wzrostu zainteresowania stacjonarną wersją Office 365 i w pełni się to udało. Liczba abonentów przekroczyła tu już 12,4 miliona.

Źródło: theverge

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bastruk
  4
  Fajnie że Google nie interesuje się Windows Phonem ani trochę.
  Polityki M$ i Google wobec siebie są skrajnie różne: Google nic nie robi na WP, natomiast M$ robi ile się tylko da na Androida ehhh
  • avatar
   domi675
   2
   Dobry produkt za darmo. Nic tylko ściągać :P
   • avatar
    R2rr0
    1
    Dobry produkt to i zainteresowanie jest.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Przecież ten pakiet to totalna porażka. Ludzie. Jak szybko zainstalowałem tak szybko odinstalowałem. Mnóstwo problemów z podpięciem chmury ale przede wszystkim nie da się edytować i zapisywać plików z urządzenia. Dla mnie porażka totalna dyskwalifikująca ten pakiet. Są inne lepiej dopracowane. Panu Nadelli dziękujemy!!