Klawiatury

Microsoft: patent na dotykową klawiaturę

przeczytasz w 1 min.

Microsoft chce sprawić, aby pisanie na klawiaturze wirtualnej, wyświetlanej na ekranie dotykowym, było nieco bardziej komfortowe. Jak to zwykle bywa w przypadku koncernu z Redmond - jest pomysł, jest i patent.

Producent Windows stara się osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe. Chodzi o przygotowanie takiej wirtualnej klawiatury, na której dałoby się pisać bezwzrokowo - to niezwykle trudne, kiedy nie czujemy pod palcami poszczególnych klawiszy.

Najnowsza klawiatura wirtualna zapowiada się interesująco. Z opisu wynika, że ekran dotykowy rozpoznawałby dłoń użytkownika i w odpowiednim miejscu wyświetlałby połowę klawiatury dla jednej dłoni, i połowę dla drugiej. Dzięki temu klawiatura byłaby zawsze "pod ręką".

Niezależnie od tego, gdzie dotknąłbyś ekranu dotykowego, klawiatura dostosowywałaby automatycznie swoje położenie. Trzeba przyznać, że rozwiązanie zapowiada się obiecująco - przynajmniej w teorii.

W opisie patentu czytamy, że technologia miałaby oferować również rozwiązanie w łatwy sposób pozwalające na rozpoczęcie pracy nad tekstem. Wystarczyłoby ułożyć dłonie na ekranie w pozycji "jestem gotowy do pisania" i klawiatura natychmiast wyświetlałaby się na ekranie, bez konieczności wciskania jakichś przycisków czy uruchamiania odpowiedniej aplikacji z dysku komputera.

Klawiatura miałaby także oferować możliwość skalowania, czyli dostosowywałaby wielkość klawiszy do dłoni użytkownika.

Cóż, miejmy nadzieję, że nowa klawiatura będzie przemyślanym rozwiązaniem, czego nie można powiedzieć o poniższej ilustracji, na której… brakuje klawisza [G]. Wychodzi więc na to, że Microsoft opatentował właśnie klawiaturę bez [G].


 

Źródło: Inf. własna, Microsoft.com

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bladedancer
  0
  hmm z całego opisu wynika, że raczej nic dobrego z takowego pomysłu nie wyjdzie. Jakoś nigdy nie jestem optymistycznie nastawiony do cech: samodzielnego dostosowywania się do użytkownika. No nic - wypada tylko życzyć miłej i owocnej pracy : )
  • avatar
   matijas
   0
   zagadka, znajdź punkt, tfu klawisz G ;)
   • avatar
    naviretlav
    0
    Tja , i już nie da sie wystukać google.com :P
    • avatar
     Kerim08
     0
     Ogólnie prawa dłoń powinna powędrować o jeden klawisz w prawo. Palec wskazujący prawej ręki powinien być ustawiony na "J" a literkę "H" obsługuje się także tym paluchem, dodatkowym ruchem palca w lewą stronę. Ale fakt faktem o literce "G" zapomnieli.
     • avatar
      Terrorek
      0
      dali na rysunkach bez g zeby ładniej i atrakcyjniej wygladaly ;D
      bo przeciesz microshit lubi sie lansowac :D
      • avatar
       d4w1dl
       0
       nawet postarali się o dwie literki B :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Błeee... Niech komputer od razu zgaduje co chcemy napisać. Po co męczyć się z ortografią ;)
        • avatar
         mwest69
         0
         i z jakiej racji lepszy komfort pracy?
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Zarąbiste :D Ale te patenty to pomylony pomysł.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Za to dali dwa razy "B" ;p