• benchmark.pl
 • Gry
 • Microsoft potwierdza – Gears of Wars 2 nie dla Japonii i Niemiec
Gry

Microsoft potwierdza – Gears of Wars 2 nie dla Japonii i Niemiec

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiciel Microsoftu potwierdził dziś, że najnowsza produkcja studia Epic Games -  Gears of War 2 przeznaczona, jak na razie wyłącznie na konsole Xbox 360 na pewno nie zostanie wydana na terenie Niemiec i Japonii.

Jeśli chodzi o Niemcy to sprawa jest dość oczywista – kraj ten ma bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące ewentualnego pokazywania przemocy. Dziwi natomiast brak Gears of War 2 Japonii. To z tego kraju przecież pochodzą najbardziej przerażające horrory i nie obca jest przemoc w mediach i grach. Co więcej, pierwsza część Gears of War odniosła w Japonii spektakularny sukces wówczas gdy tak naprawdę nikt nie wiązał z Xboxem większych nadziei. Tym bardziej decyzja o nie wydaniu drugiej części gry w Kraju Kwitnącej Wiśni może szokować. Microsoft nie podał dotąd żadnego uzasadnienia swojego stanowiska w tej sprawie.
 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A w Australii będzie ? :) "Kangury" też mają przerąbane w tym temacie :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie przejmuj sie Australia, gre mozna kupic miedzy innymi na www.ebay.com.au.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Hmm Japonia dziwne.... a Niemcow mi nie szkoda^^ maja zryta cenzure zeby spiderman'a cenzurowac masakra
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Moim zdaniem , niemcy mają bardzo przesadzone przepisy dotyczące przemocy w filmach oraz grach komputerowych. Lecz Nie kryję zdziwienia z powodu braku GoW2 w Japonii. Myślę ze Druga częsć okaże się również tak wielkim hitem jak GoW lecz wydaje mi się że straty Microsoftu będą dość znaczne. Japonia to przecież 1/3 jak i nie połowa rynku azjatyckiego w przemyśle komputerowym. Dlaczego tak? nie wiem , lecz wydaje mi się że to posunięcie jest nierozsądne. Moja ocena to 4/5.
     Pozdrawiam Great.