Technologie i Firma

Microsoft Teams za darmo - narzędzie do pracy w zespołach, które może zagrozić Slackowi

przeczytasz w 1 min.

Jest już dostępna bezpłatna wersja narzędzia Microsoft Teams, którego zadaniem jest usprawnianie realizacji projektów i zapewnianie wygodnej komunikacji w zespołach.

Microsoft Teams to taki bardziej rozbudowany i przejrzysty konkurent Slacka. Nie mógł jednak z nim na poważnie konkurować, ponieważ dostęp do niego mieli tylko abonenci Office’a 365. Gigant z Redmond postanowił, że czas to zmienić i udostępnił swoje narzędzie za darmo.

Co to w ogóle jest Microsoft Teams? To narzędzie przeznaczone dla zespołów, zapewniające wygodną komunikację i efektywną współpracę przy projektach. Planowanie, ustalenie harmonogramów czy nawet przesyłanie plików – wszystko to można realizować z poziomu tej jednej aplikacji. 

Od teraz każdy może korzystać z Microsoft Teams bez opłat. To coś, co powinno zainteresować zespoły, jak również zmusić do działania właścicieli Slacka, dla których udostępnienie tak potężnego narzędzia za darmo oznacza poważny cios.

Z Microsoft Teams korzysta obecnie 200 tysięcy firm. Mali przedsiębiorcy i wolni strzelcy rzadko jednak decydowali się na tę opcję, ponieważ musieliby też opłacać abonament Office 365, co niekoniecznie byłoby dla nich opłacalne. Czas pokaże, czy teraz zmienią zdanie.

Microsoft Teams

Dodajmy, że bezpłatna wersja Microsoft Teams pozwala na tworzenie maksymalnie 300-osobowych grup oraz daje dostęp do czatu tekstowego, głosowego i wideo. Umożliwia pełne indeksowanie wiadomości i zapraszanie gości, a podstawowe ograniczenia są takie, że na zespół przypada maksymalnie 10 GB miejsca na udostępniane pliki oraz że nie ma opcji planowania spotkań ani ich nagrywania.

Dla porównania bezpłatny Slack pozwala przeszukiwać maksymalnie 10 tysięcy wiadomości, oferuje wideorozmowy jedynie w trybie 1:1, nie obsługuje gości oraz daje 5 GB miejsca na pliki. To, kto ma teraz bardziej atrakcyjną ofertę, wydaje się więc oczywiste. Z drugiej strony jest też coś, w czym Microsoft Teams przegrywa – nie ma mianowicie linuksowej aplikacji.

Więcej informacji o bezpłatnym Microsoft Teams (i jego porównanie do wariantów płatnych) znajdziecie na stronie usługi.

Źródło: The Verge, Microsoft

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Nullmaruzero
    2
    Konkurencja to dobra rzecz. Powodzenia dla MSa.