Systemy operacyjne

35 000 aplikacji znajduje się już w Windows Store - to dobry czy zły wynik?

przeczytasz w 1 min.

Kamień milowy

Windows Store

Sklep Windows Store przekroczył granicę 35 tysięcy aplikacji w swojej bazie. Jak się okazuje – to zarówno dobry, jak i zły wynik.

Platforma Windows Store zadebiutowała 30 października bieżącego roku z bazą, w której znalazło się 10 000 aplikacji. W pierwszym tygodniu została ona uzupełniona o kolejne trzy tysiące, by powolutku zwiększać nie tylko liczbę aplikacji, ale i częstotliwość ich dodawania. jak wygląda sytuacja po dwóch miesiącach od startu?

Liczba aplikacji w bazie Windows Store przekroczyła właśnie 35 000. Jak wynika z danych MetroStore Scanner, w ciągu ostatnich 35 dni do sklepu wpłynęło 14 557 aplikacji. To z kolei daje konkretną częstotliwość 415 nowych programów każdego dnia. Jeżeli taka prędkość zostanie utrzymana, już w lutym liczba aplikacji na platformie powinna przekroczyć 50 tysięcy.

I tutaj właśnie pojawia się powód, dla którego niektórzy mogą uznać ten wynik za zły. Otóż w październikowej zapowiedzi, wiceprezes ds. marketingu i reklamy w Microsoft – Keith Lorizio przyznał, że spodziewa się dwukrotnie większej liczby aplikacji w lutym 2013 roku – mówił on dokładnie o 100 tysiącach pozycji.

Źródło: TheNextWeb, WindowsStore

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  "Kiepsko. Konkurencja miała ich znacznie więcej."

  Hmm tylko jaka konkurencja?
  • avatar
   AndreoKomp
   3
   Pomyśleć, że potrzebujemy jakiejś dobrej aplikacji i teraz w tej stercie syfu tego szukać... Ilości nie do ogarnięcia.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    I 99.9% tego oprogramowania jest naprawde do d... Sama idea windows8, kafelkow i tych programow full screen jest mocno nieudana. A po za dwoma aplikacjami (pogoda i sledzenie akcji nasdaq) nie ma tam nic interesujacego. Troche malo :)
    • avatar
     mail_papieza
     2
     Marketingowcy zawsze upiększają rzeczywistość. Dla przykładu Vista miała być tak doskonałym systemem, że miała być ostatnim systemem Microsoftu, do którego będzie trzeba tylko instalować nowe Service Packi.
     • avatar
      yendrek
      0
      Jak widać przejmowanie całkowitej kontroli nad rynkiem oprogramowania (dla win) i branie użytkowników na smycz nie postępuje zgodnie z planem. Dla mnie to bez znaczenia - nie wiem jaka siła zmusiła by mnie do zakupu W8. Teraz przy W7 trzyma mnie tylko Embarcadero RAD Studio.
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       naganny.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jak te aplikacje, prezentują jakościowo, wysoki poziom no to dobry wynik.