Tablety

Microsoft wprowadzi "pogromców iPada"

przeczytasz w 1 min.

Szef Microsoftu Steve Ballmer powiedział, że jeszcze w tym roku pojawią się na rynku tablety korzystające z Windows. Urządzenia te mają rywalizować z Apple iPadem.

Na odbywającej się co roku konferencji dla partnerów Microsoftu Steve Ballmer powiedział delegatom, że na rynku pojawi się cała gama urządzeń, które są "dość imponujące".

- W tym roku jedną z najważniejszych rzeczy, jakie zrobimy w segmencie niewielkich urządzeń, będzie wprowadzenie tabletów i telefonów opartych na Windows 7 - powiedział szef Microsoftu. - W ciągu następnych miesięcy zobaczycie szereg tabletów korzystających z Windows 7, które według mnie są całkiem imponujące. Ten obszar rynku jest dla nas ogromnie ważny - dodał.

Ballmer potwierdził też, że Asus, Dell, Samsung, Toshiba i Sony są wśród firm, które opracują tablety z Windows na pokładzie. Informacje te są już oficjalnie potwierdzone.

- Będą oferowane z klawiaturami, bez klawiatur, będą różne formy, różne ceny, różne rozmiary - twierdził Ballmer opisując tablety, jakie mają zadebiutować jeszcze w tym roku. - Ale wszystkie będą działać z Windows 7. Będzie można na nich uruchamiać aplikacje pod Windows 7. Będzie działać Office.

Microsoft nie chce przegrać z Apple na rynku przenośnych urządzeń. Ballmer przyznał, że jego korporacja przegrała już na rynku telefonów z Apple i Google, i "przegapiła całą generację" pod względem cech i funkcjonalności.

Od kwietniowej premiery firma Apple sprzedała jak dotąd ponad 3 mln tabletów iPad, zmuszając tym konkurentów do wprowadzania własnych urządzeń tej klasy. Dell opracował Streaka, czyli tablet pracujący z systemem Google Android, inni także eksperymentują z produktami z tego segmentu rynkowego.

Microsoft z kolei pracował nad urządzeniem o nazwie Courier, które mogłoby rywalizować z iPadem. Koncern wstrzymał jednak prace nad tym produktem.

Źródło: Telegraph.co.uk
 

Polecamy artykuły:  
Wielki test 24 kart graficznych od 850 do 2000 złotychLinux Ubuntu i Mint - systemy zamiast WindowsGadżety na wakacje 2010

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To będzie taki sam pogromca Apple'a... jak Kin :P

  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Microsoft niech zajmie się tym co umie najlepiej - robić dziurawe systemy.
   • avatar
    Vampire88
    0
    Ale przecież... Ja używam tabletów od 4 lat, wpierw na win xp, a od roku na Win7. Nierozumiem tego newsa:P Chyba, że tu chodzi o tego mobilnego Win7...
    • avatar
     0
     Ciekawe po ile?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      hehe pogromca iPada nie jedni już mieli pogromce/pogrąrzce a najlepiej pogrążył ipada on sam :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Microsoft nie chce przegrać z Apple na rynku przenośnych urządzeń. Ballmer przyznał, że jego korporacja przegrała już na rynku telefonów z Apple i Google, i "przegapiła całą generację" pod względem cech i funkcjonalności."

       Piękny gest, przyznali się że WM i te ich ostatnie telefony są już "troszkę" zacofane w porównaniu do Apple i Androida od Google.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Gadacie głupoty - konkurencja pokazała się z dobrej strony , no ale. Jako programista .net'a widzę dużą szansę na takie właśnie rozwiązanie. Win 7 - nie żaden mobile czy cos , ani phone. Zwyczajny win7 pod którego działa wszystko to co na PC.

        Zacofanym jest zawsze ten co się spóźnia - a to wszystko wielka machina która działa w wielu krajach. Apple to głównie USA , Google to firma która jakoś nie przemawia do mnie - jakiś system oni wypuścili operacyjny , co faktycznie jest rewolucją ?? Jakieś narzędzia programistyczne ??
        Trochę ta filozofia Google nie jest dobra - bo nagle każdy chce zarabiać ale na czym - open source ;) ??
        • avatar
         Thorin49
         0
         Już to widzę!
         Powtórzy się historia "pogromcy iPhone'a" by Micro$oft, czyli FAIL :P
         • avatar
          michal_229
          0
          ...a wyjdzie jak zwykle ;p
          • avatar
           janek2012
           0
           Asus - dobre, w dobrej cenie, Dell - brak zdania, Samsung - oni niech zajmą się wyświetlaczem - to im najlepiej wychodzi, Toshiba - mam mieszane odczucia, Sony - pewnie znowu opatentują jakąś "rewolucyjną" technologię, przez co urządzenie będzie 2x droższe...

           Czyli dokładnie jak w iPadzie.