Tablety

Microsoft wprowadzi "pogromców iPada"

z dnia
Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Szef Microsoftu Steve Ballmer powiedział, że jeszcze w tym roku pojawią się na rynku tablety korzystające z Windows. Urządzenia te mają rywalizować z Apple iPadem.

Na odbywającej się co roku konferencji dla partnerów Microsoftu Steve Ballmer powiedział delegatom, że na rynku pojawi się cała gama urządzeń, które są "dość imponujące".

- W tym roku jedną z najważniejszych rzeczy, jakie zrobimy w segmencie niewielkich urządzeń, będzie wprowadzenie tabletów i telefonów opartych na Windows 7 - powiedział szef Microsoftu. - W ciągu następnych miesięcy zobaczycie szereg tabletów korzystających z Windows 7, które według mnie są całkiem imponujące. Ten obszar rynku jest dla nas ogromnie ważny - dodał.

Ballmer potwierdził też, że Asus, Dell, Samsung, Toshiba i Sony są wśród firm, które opracują tablety z Windows na pokładzie. Informacje te są już oficjalnie potwierdzone.

- Będą oferowane z klawiaturami, bez klawiatur, będą różne formy, różne ceny, różne rozmiary - twierdził Ballmer opisując tablety, jakie mają zadebiutować jeszcze w tym roku. - Ale wszystkie będą działać z Windows 7. Będzie można na nich uruchamiać aplikacje pod Windows 7. Będzie działać Office.

Microsoft nie chce przegrać z Apple na rynku przenośnych urządzeń. Ballmer przyznał, że jego korporacja przegrała już na rynku telefonów z Apple i Google, i "przegapiła całą generację" pod względem cech i funkcjonalności.

Od kwietniowej premiery firma Apple sprzedała jak dotąd ponad 3 mln tabletów iPad, zmuszając tym konkurentów do wprowadzania własnych urządzeń tej klasy. Dell opracował Streaka, czyli tablet pracujący z systemem Google Android, inni także eksperymentują z produktami z tego segmentu rynkowego.

Microsoft z kolei pracował nad urządzeniem o nazwie Courier, które mogłoby rywalizować z iPadem. Koncern wstrzymał jednak prace nad tym produktem.

Źródło: Telegraph.co.uk
 

Polecamy artykuły:    
Wielki test 24 kart graficznych od 850 do 2000 złotych Linux Ubuntu i Mint - systemy zamiast Windows Gadżety na wakacje 2010

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  To będzie taki sam pogromca Apple'a... jak Kin :P

 • avatar
  Microsoft niech zajmie się tym co umie najlepiej - robić dziurawe systemy.
 • avatar
  Ale przecież... Ja używam tabletów od 4 lat, wpierw na win xp, a od roku na Win7. Nierozumiem tego newsa:P Chyba, że tu chodzi o tego mobilnego Win7...
 • avatar
  Ciekawe po ile?
 • avatar
  hehe pogromca iPada nie jedni już mieli pogromce/pogrąrzce a najlepiej pogrążył ipada on sam :)
 • avatar
  "Microsoft nie chce przegrać z Apple na rynku przenośnych urządzeń. Ballmer przyznał, że jego korporacja przegrała już na rynku telefonów z Apple i Google, i "przegapiła całą generację" pod względem cech i funkcjonalności."

  Piękny gest, przyznali się że WM i te ich ostatnie telefony są już "troszkę" zacofane w porównaniu do Apple i Androida od Google.
 • avatar
  Gadacie głupoty - konkurencja pokazała się z dobrej strony , no ale. Jako programista .net'a widzę dużą szansę na takie właśnie rozwiązanie. Win 7 - nie żaden mobile czy cos , ani phone. Zwyczajny win7 pod którego działa wszystko to co na PC.

  Zacofanym jest zawsze ten co się spóźnia - a to wszystko wielka machina która działa w wielu krajach. Apple to głównie USA , Google to firma która jakoś nie przemawia do mnie - jakiś system oni wypuścili operacyjny , co faktycznie jest rewolucją ?? Jakieś narzędzia programistyczne ??
  Trochę ta filozofia Google nie jest dobra - bo nagle każdy chce zarabiać ale na czym - open source ;) ??
 • avatar
  Już to widzę!
  Powtórzy się historia "pogromcy iPhone'a" by Micro$oft, czyli FAIL :P
 • avatar
  ...a wyjdzie jak zwykle ;p
 • avatar
  Asus - dobre, w dobrej cenie, Dell - brak zdania, Samsung - oni niech zajmą się wyświetlaczem - to im najlepiej wychodzi, Toshiba - mam mieszane odczucia, Sony - pewnie znowu opatentują jakąś "rewolucyjną" technologię, przez co urządzenie będzie 2x droższe...

  Czyli dokładnie jak w iPadzie.