Telefony

Microsoft wycofuje się z Couriera

przeczytasz w 1 min.

Nie jest to dobry weekend dla wszystkich, którzy liczyli na linię produktów konkurencyjnych względem iPada. Najpierw dowiedzieliśmy się, że HP Slate raczej nie powstanie, a teraz podobny los spotkać ma Couriera.

Courier zapowiadany był jako innowacja przede wszystkim pod względem wyglądu. Od standardowego tabletu różnił się tym, że posiadał dwa ekrany, a całość była składana, przypominając tym samym nieco Nintendo DS, a w jeszcze większym stopniu - tradycyjną książkę.

Choć urządzenie, jak podkreśla Microsoft, "nigdy oficjalnie nie zostało zapowiedziane", w sieci od dłuższego czasu pojawiały się nowe obrazki i informacje na jego temat. Wiele wskazywało również na to, że Courier trafi do sprzedaży jeszcze przed premierą iPada. Tymczasem projekt został zawieszony, a producent odmawia podania przyczyn.

Dzięki premierze iPada rynek tabletów rozwija się coraz szybciej, a kolejni wielcy producenci wyrażają zainteresowaniem tym pomijanym dotychczas sektorem. Pozostaje mieć nadzieje, że oryginalny projekt Microsoftu zostanie wykorzystany w przyszłości.

Źródło: TechConnect

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Szkoda, że firmy boją się wydać naprawdę rewolucyjne projekty, a tylko odcinać kupony od sprawdzonych rzeczy.

  Z drugiej strony, wcale się nie dziwię. Koszt stworzenia tabletu jest na pewno wysoki - trzeba odpowiednio przygotować system operacyjny i aplikacje, wyprodukować parę milionów sztuk, marketing itd, itd... a wcale nie jest powiedziane, że rynek byłby gigantyczny i udałoby się choćby odzyskać koszty produkcji

  MS sparzył się już wystarczająco na Zune, żeby się tego nauczyć.. więc w sumie, z finansowego punktu widzenia, podjęto decyzję słuszną.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   I jak zwykle okazuje się że Apple jest lata świetlne technologicznie do przodu. Pomimo, że iPad może nie parzy herbaty i nie prasuje ubrania, jest produktem na tyle dobrym... że... wszystko inne PADa. I jak zwykle wszystko co powstanie po iPadzie, już do końca będzie porównywane z wzorcem i nawet niech to będzie "iPad killer"...