Systemy operacyjne

Microsoft wystartował z kampanią reklamową Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Nowy system pojawi się w sklepach już 29 lipca.

Windows 10

Czy Windows 10 potrzebuje reklamy skoro branżowe media piszą o nim niemal każdego dnia? Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że musi dotrzeć do zdecydowanie szerszego grona odbiorców i dlatego też wystartował właśnie z kampanią marketingową promującą nową platformę.

Ta w sporej części opierać będzie się na szeregu dość krótkich materiałów wideo, które przypominać będą o wybranych funkcjach Windows 10. Co ciekawe, zobaczyć będzie można w nich małe dzieci, które bezpośredniego związku z samym systemem raczej nie mają, ale bez wątpienia spotkają sie z pozytywnym odbiorem, a o to przecież w reklamie chodzi.

Jednocześnie jednak przygotowano także klipy dla tych, którzy zdecydowanie bardziej żądni są konkretów. W tym przypadku pokuszono się o cykl materiałów 10 Reasons to Upgrade to Windows 10, z których pierwsze dwa - „IT’S FAMILIAR” oraz „CORTANA ”już się pojawiły.

Czego można się z nich dowiedzieć? Głównie tego, że Windows 10 to system idealny, łączący w sobie najlepsze funkcje Windows 7 oraz Windows 8.1, które wzbogacono o kilka nowości. Oby tak właśnie było.


 


Windows 10 pojawi się w sklepach już 29 lipca. Warto pamiętać, że użytkownicy Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1 będą mogli skorzystać z opcji darmowej aktualizacji i tym samym zaoszczędzić zapewne kilkaset złotych.


Źródło: youtube, pcmag

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  17
  Najlepszą kampanię zrobili w momencie, gdy poszły w eter plotki jakoby W10 będzie darmowy poprzez aktualizację.
  • avatar
   kokosnh
   5
   Jest jedna rzecz która mnie najbardziej wkurza w 8.1, ciekawe czy w 10 tez będzie, mianowicie wgrane pełnoekranowe programy do otwierania, czy to zdjęć, czy PDF itd. Praca z tym na jednym monitorze jest koszmarem w porównaniu z okienkami na win 7 ( choć tu tez było to zrąbane media center ).
   Przez to trzeba instalować programy dosłownie do wszystkich podstawowych czynności, jak nawet przeglądanie zdjęć.

   Było by fajnie gdyby na 10 była możliwość skórki z sevena lub XP, razem z menu start i panelem sterowania.

   Co do samego artykułu, to najważniejsze promocją było zastrzeżenie bibliotek directX 12 tylko dla Windowsa 10 i darmowa aktualizacja.
   • avatar
    Marucins
    0
    Niezła popelina.
    Już pierwszy film robi wodę z mózgu

    Pokazują kafelki i napis
    "and the best od Windows 8"
    • avatar
     Atak-Snajpera
     0
     A ja kompletnie nie czuje tego "hajpu" na ten nowy OS. Nie wiem może jakbym miał 15 lat mniej to bym może się tym podniecał ale teraz ten Windows 10 mi wisi i powiewa. Przecież to tylko "face-lifting" w GUI plus DX12. Na gry pisane od zera pod te api będzie trzeba poczekać kilka lat. Mniejsze studia mogą pozostać przy wysokopoziomowym DX11 ze względu na mniejsze skomplikowanie.
     • avatar
      mutissj
      -4
      Kupić nowy system dla innego pasku start...
      • avatar
       Konto usunięte
       -6
       Pobiorę sobie z darkwarez ;p
       • avatar
        Ricarrdos
        0
        Używam na netbooku od pierwszej wersji preview (jako drugi system). Build 10130 był już na tyle dobry, że wylądował również na stacjonarce. Póki co nie przymierzam się do przesiadki, jednak przyznać muszę, że to całkiem przyjemny system. Będę obserwował i testował jak się zachowuje w normalnym użytkowaniu (aktualnie build 10240 zwany też TH1).