• benchmark.pl
 • Gry
 • Zapowiedź Middle-earth: Shadow of Mordor - RPG w uniwersum Śródziemia
Gry

Zapowiedź Middle-earth: Shadow of Mordor - RPG w uniwersum Śródziemia

przeczytasz w 1 min.

Jeśli sympatyzujecie z uniwersum Śródziemia wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena, to będzie to propozycja właśnie dla Was.

Middle-earth: Shadow of Mordor gra

Middle-earth: Shadow of Mordor to kolejna produkcja, jaka wyjdzie spod skrzydeł Monolith Productions, a więc twórców pierwszych części serii F.E.A.R. Czym jest nowy projekt i jakich graczy najbardziej powinien zainteresować?

Jeśli sympatyzujecie z uniwersum Śródziemia wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena, to będzie to propozycja właśnie dla Was. Akcja gry rozgrywać ma się bowiem właśnie w tym fikcyjnym świecie, dokładniej mówiąc pomiędzy wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni.

Szerszy opis fabuły nie został niestety przedstawiony, ale ujawniono, że gracz wcieli się tutaj w wojownika o imieniu Talion, którego rodzina została zamordowana przez armię Saurona. Co ciekawe, sam bohater również zginął, ale wkrótce potem został on wskrzeszony i głównym jego celem ma być, a jakżeby inaczej, zemsta.

Sama historia nie zapowiada się może szczególnie porywająco i oryginalnie, ale twórcy obiecują duży i otwarty świat, który w połączeniu z klimatem Śródziemia może być już sporym plusem. Trudno byłoby jednak zaoferować tutaj małe lokacje, bowiem Middle-earth: Shadow of Mordor ma być grą RPG i to z jednym przynajmniej bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Middle-earth: Shadow of Mordor gra zapowiedź

Rozgrywkę urozmaicać ma tutaj system Nemesis. Dzięki niemu przeciwnicy nie będą anonimowi, ponieważ każdy z nich posiadać ma imię i określoną rangę. Nie warto będzie się z nimi jednak zaprzyjaźniać. Jeśli przeciwnik nie zginie w starciu z graczem, to podczas następnego spotkania będzie już silniejszy, a co więcej pamiętać ma również obraną wcześniej przez gracza taktykę.

W starciach dominować mają pojedynki na krótki dystans, chociaż pojawić ma się również możliwość wyeliminowania wrogów z większej odległości. Główny bohater skorzystać będzie mógł też z nadprzyrodzonych zdolności, ale na ich temat nie powiedziano za wiele.

Nie wiadomo jeszcze, na kiedy planowana jest premiera Middle-earth: Shadow of Mordor. Dowiedzieliśmy się jednak, że gra dostępna będzie w wersji na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a także Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: gematsu, vg247, lowyat

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  1
  no ok, czekamy, byle by nie zwalili jak ostatniego lotra
  • avatar
   SamWit
   1
   czekam
   • avatar
    RPRT07
    1
    Mogli by wskrzesić Bitwę o Śródziemie RTS
    • avatar
     kiewek
     1
     gremliny zamieniły litery w pierwszym słowie tytułu
     • avatar
      BumCykCyk
      0
      Nie potrafię się doczekać! Chcemy więcej RPG!!! Kocham RPG!
      • avatar
       Balrogos
       0
       Boże byle dali COOPA na lanie czy coś!!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Pierwszy FEAR wyszedł im świetnie, może to też będzie o.k., w każdym razie będę mial na oku ten tytuł.