Ciekawostki

Modyfikowany węgiel - Netflix zapowiada intrygujące sci-fi

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

To może być naprawdę dobry serial. Netflix opublikował zwiastun cyberpunkowego science fiction zatytułowanego Modyfikowany węgiel.

Cyfryzacja ludzkiej świadomości i przenoszenie jej pomiędzy ciałami – wizja przyszłości, w której jest to możliwe, zostanie przedstawiona w serialu Modyfikowany węgiel, który wkrótce dołączy do dynamicznie rozbudowywanego katalogu serwisu Netflix. Zapowiada się kawał mocnej produkcji dla fanów tego typu science fiction.

Modyfikowany węgiel, czyli Netflix odpowiada na Blade Runnera

Modyfikowany węgiel to serial Netfliksa, który przeniesie nas do świata równie intrygującego, co przerażającego. Wypełnionego nowoczesnymi technologiami, ale pięknego w bardzo ograniczonym stopniu. Zarówno charakterystyka świata, jak i jego przedstawienie mogą budzić skojarzenie z nowym Blade Runnerem (ale tutaj zaskoczenia nie ma).

Modyfikowany węgiel twarz

Oczywiście w żadnym razie nie można mówić o kopii. Będąca autorką tego dzieła Laeta Kalogridis idzie swoją drogą (na tyle, na ile można to wywnioskować po tak krótkim zwiastunie), a sama historia pochodzi z powieści Richarda K. Morgana o tym samym tytule. Uwaga – w akapicie poniżej znajdują się drobne szczegóły na temat fabuły (jeśli nie chcecie żadnych spoilerów, pomińcie go).

Modyfikowany węgiel ciało

Głównym bohaterem serialu jest Takeshi Kovacs, który po 200 latach otrzymuje nowe ciało, nowe życie i nową misję. Wraz z detektyw Kristin Ortegą ma rozwikłać zagadkę morderstwa, zleconą przez człowieka, który mógł sobie pozwolić na takie rozwiązanie – bogacza Laurensa Bancrofta. Bohaterowie przekonają się też o tym, jaki wpływ na teraźniejszość ma ich przeszłość.

Modyfikowany węgiel (Altered Carbon) – zwiastun serialu

Jeden z najdroższych seriali Netfliksa zadebiutuje w przyszłym roku

Modyfikowany węgiel to jeden z najdroższych seriali tworzonych przez Netflix. Na pojedynczy odcinek przeznaczono nawet 7 milionów dolarów. Cóż, nowoczesne efekty kosztują, ale patrząc na zwiastun powyżej ma się powody, by wierzyć w to, że pieniądze te nie zostały wyrzucone w błoto. 

Modyfikowany węgiel cyberpunk

O tym, czy detektywistyczne sci-fi rzeczywiście okaże się tak dobre, przekonamy się już wkrótce. Premiera serialu Modyfikowany węgiel odbędzie się 2 lutego 2018 roku. Pierwszy sezon (według niepotwierdzonych ostatecznie informacji) ma się składać z 10 odcinków.

Źródło: Netflix Polska, Engadget

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xchaotic
  Czytalem ksiazke, jest super i wcale niedluga.
  Warto przeczytac zanim ruszy serial.
  4
 • avatar
  Makkk
  No i to jest coś dla mnie. Liczę na wiele scen z udziałem tego futurystycznego miasta ;)
  3
 • avatar
  Krzysiak_PL_GDA
  Niech w końcu zamieszczą Lucyfera drugi sezon !!!
  3
 • avatar
  XaRaDaS
  Czemu każą tak długo czekać, ja chcę już oglądać ten serial ;)
  3
 • avatar
  SadSam
  Z tytulem "prawie" im sie udalo :D

  Do lutego kawal czasu, faktycznie dobry moment aby zainteresowac sie ksiazka
  3
 • avatar
  Ghola
  Jaram się jak krzak przed Mojżeszem :P
  2
 • avatar
  rasiaknorris1
  Bardziej ghost in the shell