Smartfony

Motorola posądza Samsunga o kradzież, pytanie czy słusznie?

przeczytasz w 1 min.

Zachwalany przez firmę Samsung ekran Always On to podobno pomysł Motoroli. Czy aby na pewno?

Sądowe spory patentowe to jedno, ale często mamy też do czynienia z sytuacjami, w których producenci smartfonów wzajemnie sobie dogryzają. Tym razem Motorola postanowiła wytknąć coś Samsungowi. Udało się, ale czy nie była to broń obosieczna?

Na jednym z portali społecznościowych umieszczona została grafika z bardzo wymownym podpisem. Motorola zarzuca koreańskiemu producentowi kradzież jednej z funkcji dotyczących ekranu. Uściślając, chodzi o funkcję Always On, która pojawiła się w Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, a także w udoskonalonej jeszcze bardziej wersji w Galaxy Note 7.

Motorola posądza Samsunga o kradzież

O co chodzi? Motorola rzeczywiście nie wystosowała powyższego pytania bezpodstawnie. Pierwszy smartfon z systemem Google Android i podobną (występującą pod inną nazwą) funkcją była Moto X z 2013 roku.

Jeśli jednak jeszcze bardziej cofnąć się w czasie to i Motorolę można by posądzić o bardzo podobne postępowanie. Wystarczy przypomnieć sobie starsze smartfony Nokii, chociażby Nokia N8 i Nokia N9. Oczywiście całość była tam zdecydowanie mniej rozwinięta, ale z pewnością warto o tym pamiętać.

Źródło: Moto US, forbes

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  14
  Jak tylko słyszę/czytam o kolejnej "kradzieży" patentów to z miejsca wychodzę. Żałosne zagrywki producentów - w świecie IT przybiera to po prostu komiczne rozmiary, każdy każdego oskarża samemu robiąc to samo.
  • avatar
   wizard2233
   1
   Za parę tygodni każdy nowy smartfon będzie miał tę funkcję, i nikt nikogo nie będzie oskarżał.
   • avatar
    decrypterie
    0
    Always on miałem w lumi640 długo temu
    • avatar
     QraJr
     0
     Motorola na 100% ma na to patent bo przecież tym właśnie wygrała tworząc Nexua6. Google pochwalił się tam nowym "ambient display" dla wszystkich telefonów z Amoledem.
     • avatar
      Dragonik
      0
      W starych sony ericcsonach był zegar oraz wiadomości i połaczenia nieodebrane wyświetlane na ekranie wygaszonym o co ta wojna?