Smartfony

Smartfony z systemem Firefox OS w Polsce pojawią się już w czerwcu

przeczytasz w 1 min.

Szef fundacji Mozilla zdradził kilka szczegółów. Wiemy kiedy zadebiutują pierwsze urządzenia, a także gdzie i przez kogo zostaną wyprodukowane.

mozilla firefox os system informacje smmartfony wygląd

Fundacja Mozilla pracująca obecnie intensywnie nad rozwojem nowego mobilnego systemu operacyjnego Firefox OS postanowiła zdradzić kolejne szczegóły dotyczące rynkowego debiutu pierwszych smartfonów pracujących pod kontrolą wspomnianego systemu.

Na początku bieżącego roku informowaliśmy, że pierwsze smartfony z systemem Firefox OS trafią do sprzedaży w okresie letnim i pojawią się w kilku krajach w tym także w Polsce. Smartfony w swojej ofercie mieli mieć tacy producenci jak ZTE czy też Alcatel.

Niedawno podczas konferencji D: Dive Into Mobilem nowy prezes fundacji Mozilla - Gary Kovacs zapowiedział, że pierwsze smartfony z mobilnym systemem Firefox OS pojawią się w sprzedaży detalicznej w czerwcu bieżącego roku. Ponadto potwierdził listę krajów, w których w tym okresie zadebiutuje, będą to m.in. Brazylia, Wenezuela, Hiszpania, Portugalia oraz Polska.

Do końca 2013 roku smartfony mają nawiedzić kolejne kraje, tym razem będzie ich 11 a wśród nich znajdą się m.in. Węgry czy też Czarnogóra. Dopiero na początku 2014 roku pierwsze konstrukcje zawędrują do Stanów Zjednoczonych.

alcatel one touch fire wygląd firefox os

Szef Mozilli na pytanie, dlaczego system zadebiutuje najpierw w krajach rozwijających się, a dopiero na końcu w USA, odpowiedział, że wybrano kraje wschodzące, gdzie marka Firefox jest bardzo silna. Natomiast w dolinie krzemowej panuje tendencja do patrzenia na świat przez pryzmat urządzeń High-End. Dlatego system musi powoli budować swoją pozycję zaczynając od rynków wchodzących.

zte open smartfon wygląd firefox os

Na koniec dowiedzieliśmy się, że wszystkie smartfony, które zadebiutują w czerwcu, będą wyposażone w układy Qualcomm Snapdragon. Pierwszymi producentami smartfonów będą firmy LG, ZTE, Huaweii oraz Alcatel.

Źródło: NeoWIn, AllThingsD

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Myślę, że jak wyjdzie kilka kolejnych wersji systemu, które poprawią błędy (które we wczesnych wersjach na pewno będą) to wtedy warto będzie się tym zainteresować. Osobiście nie kupowałbym kota w worku. Jeśli przy słabych parametrach uda się osiągnąć dobrą funkcjonalność i szybkość reakcji to tylko czekać na bardziej wypasione modele.
  • avatar
   verona
   5
   Podoba mi się że nie zaczynają od USA... Tam choroba Apple już zbyt się rozpowszechniła na taki start.
   • avatar
    silnoreki2000
    0
    A gdzie w sondzie jest " Wolę Maemo " ??
    • avatar
     disturbedone
     0
     Wolę iOS!
     • avatar
      pocio
      0
      Ta sonda jest bez sensu. Jak można coś "wolić" jak się nawet czegoś nie zna? Kto miał do czynienia z tym OSem, ze jest w stanie powiedzieć, że woli androida czy bade?
      • avatar
       Konto usunięte
       -3
       Wolę Androida!