Oprogramowanie

Mozilla traci szefową do spraw bezpieczeństwa

przeczytasz w 1 min.

Stało się! Window Snyder odchodzi z Mozilli. Snyder, poinformowała o tym fakcie na swoim internetowym blogu. Odejście szefowej do spraw bezpieczeństwa to z pewnością spora strata dla Mozilli. Wg oficjalnych informacji Window Snyder odchodzi w koleżeńskiej atmosferze i nic nie wskazuje aby rezygnacja z pracy wiązała się z jakimkolwiek konfliktem wewnątrz firmy. Jeśli nie wiecie kim jest Window Snyder, to na szybko przybliżamy jej osobę.

Snyder to jedna z najbardziej rozpoznawanych osób w branży IT. Po pierwsze dlatego, że jest specjalistką ds. bezpieczeństwa. Po drugie, co nie typowe dla tego wycinka światka IT, jest kobietą. Współpracę z Mozillą rozpoczęła we wrześniu 2006 roku. Wcześniej, do 2005 roku pracowała w Microsoft – również na stanowisku związanym z bezpieczeństwem aplikacji. Snyder miała niemały udział w przygotowywaniu pakietu Service Pack 2, który jak wszyscy wiem, miał duże znaczenie dla poprawy kondycji Windows XP.

Póki co nie wiadomo jakie są dalsze plany Window Snyder.

 

Window Snyder i BSOD

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nic dziwnego ze zwolnili ja, po stwierdzeniu: "Według firmy Bit9, przeglądarka internetowa Mozilla Firefox w tym roku posiada najwięcej niebezpiecznych luk. Specjaliści z firmy Bit9 wersji 2 i 3 przeglądarki wykryli łącznie w 2008 roku aż 40 luk które zostały oznaczone jako krytyczne."
    Sam bym wyrzucil ja na bruk, o przepraszam, odeszla na wlasna prosbe...