Internet

Mozilla tworzy mobilną wersję Firefoxa

przeczytasz w 0 min.

Dość długo przyszło nam czekać na spóźnioną reakcję Mozilli na istniejące już i dobrze mające się Operę Mini i Apple'owe Safari. Obie przeglądarki skierowane są m.in. do użytkowników smartphone'ów i cieszą się dość dużym powodzeniem. Projekt Mozilli zakłada stworzenie w pełni funkcjonalnej przeglądarki Firefox dla urządzeń przenośnych będącej odpowiedzią na rosnącą popularność aplikacji Safari, która dostępna jest na platformie iPhone.

Sam Mike Schroepfer z teamu Mozilla, przyznaje, że sukces iPhone był ważnym bodźcem do przyśpieszenia prac. Można powiedzieć, że użytkownicy iPhone wyraźnie dali do zrozumienia, że chcą w pełni funkcjonalnych przeglądarek dostępnych dla urządzeń mobilnych, które potrafią wyświetlać tradycyjne strony WWW.


Z zapowiedzi wynika, że odsłona mobilnego Firefoxa ukaże się do końca roku 2008 lub na początku 2009. Na pewno nie należy liczyć, że użytkownicy zobaczą przeglądarkę przed premierą trzeciej wersji Firefoxa na komputery stacjonarne. Nowa przeglądarka dla urządzeń przenośnych będzie w pełni obsługiwać technologię XUL, a także możliwość uruchamiania dodatkowych rozszerzeń.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!