Drukarki i skanery

Można drukować bez tuszu i tonera

z dnia
Andrzej Woszczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Ekologiczna drukarka PrePeat, nie wykorzystuje wkładów barwiących, ponieważ zamiast zwykłego papieru, stosuje się w niej wrażliwe na ciepło arkusze z plastiku. Choć wydaje się, że dzięki temu zaoszczędzilibyśmy dużo pieniędzy to jednak jest jeden mały haczyk - cena takiego rozwiązania.

PrePeat kosztuje aż 5 517 dol, a to jeszcze nie wszystko - za potrzebne do niej termoczułe arkusze, sprzedawane w paczkach po 1000 stron, trzeba zapłacić 3 300 dol.! Co powoduje tak wysoką cenę "papieru" do PrePeat? Możliwe, że fakt, iż każdy arkusz może zostać użyty wielokrotnie, a nadrukowane na nim dane można zmazać.

 

 

W tym momencie nasuwa się pytanie: "Po co komu tak droga drukarka?". Do użytku domowego jest raczej za droga, biorąc pod uwagę fakt, że nie zawsze wydrukowane arkusze wróciłyby do naszych rąk w celu ponownego zastosowania. Możliwe jednak, że np. w supermarketach ktoś się tą ekologiczną drukarką zainteresuje, ponieważ wielokrotnie istnieje tam potrzeba wydrukowania kartki z informacją o promocji trwającej kilka dni, a po tych kilku dniach zwykła kartka nie nadawała się już do kolejnej promocji. Każdy arkusz do PrePeat można wykorzystać nawet 1000 razy

Pozostaje jeszcze aspekt ekologiczny, a mianowicie wątpliwość, czy w efekcie końcowym masowa produkcja plastikowych arkuszy nie będzie bardziej nieekologiczna od produkcji zwykłego papieru? 


 

 

Źródło: Newlaunches.com

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drogie ale nie złe
 • avatar
  IMHO drogie i mało praktyczne kuriozum. Argument o ekologii jest bzdurny, bo plastykowe arkusze nie podlegają biodegradacji.
 • avatar
  Już chyba lepsze byłoby wypalanie w kartce papieru napisów przez laser... Nie byłoby ścieralne ale za to naprawdę ekologiczne...
 • avatar
  Ciekawe co jest takiego drogiego w tej drukarce że tyle kosztuje : P
 • avatar
  ja poczekam jak będzie kosztować 500zł i kartki 30 zł wtedy sobie ją kupie :D
 • avatar
  I co? Okaże się że po 2 latach w temp. ~20st kartka jest kompletnie pusta? Po co to komu?
 • avatar
  Ja tez mam wątpliwości czy w ogólnym rozrachunku taka drukarka będzie bardziej ekologiczna. W związku z tym czy ta zielona pokrywka to zbieg okoliczności czy nadużycie w postaci ukrytej sugestii ? ;)

  Inna sprawa, że pewnie taka kartka pomimo jak by nie było ogromnej trwałości ze względu na swe właściwości termiczne, została by wcześniej zajechana na skutki tradycyjnego użytkowania.

  Nie mniej technologia bardzo ciekawa, zwłaszcza gdyby uwzględniono w niej różnokolorowość.
 • avatar
  A to dobre... skoro zazwyczaj drukuje się po to by "zostało" to nie widzę sensu takiego rozwiązania.