Płyty główne

MSI zapowiada płyty główne Z270 SLI i Z270 SLI PLUS

przeczytasz w 1 min.

Płyty główne pod procesory Kaby Lake zaoferują jeszcze lepszą funkcjonalność - wszystko dzięki nowym chipsetom Intel 200

Wszyscy czekamy na premierę procesorów Intel Kaby Lake oraz nowych płyt głównych z serii 200. Firma MSI postanowiła już teraz uchylić rąbka tajemnicy i pochwaliła się dwoma modelami z serii Pro – Z270 SLI oraz Z270 SLI PLUS.

Obydwie płyty bazują na tym samym projekcie laminatu, ale różnią się kilkoma szczegółami (m.in. efektowniejszymi radiatorami oraz wzmocnieniem banków pamięci i złączy M.2 w wersji SLI PLUS). Dla procesora przeznaczono podstawkę LGA 1151 kompatybilną z obecnymi procesorami Intel Skylake oraz nowymi Kaby Lake, natomiast dla pamięci cztery złącza dla 2-kanałowych zestawów DDR4 RAM.

Producent udostępnił także bogaty zestaw złączy. Dla kart rozszerzeń przeznaczono po trzy PCI-Express 3.0 x1 i x16, natomiast dla dysków sześć SATA 6 Gb/s i dwa M.2 32 Gb/s. Lepsza funkcjonalność to zasługa nowych chipsetów Intel 200, które dysponują większą liczbą linii PCI-Express (więcej pisaliśmy o tym w tym newsie).

MSI Z270A SLI i Z270A SLI PLUS

Pozostało jedynie przypomnieć, że nowe procesory i płyty główne mają pojawić się zaraz na początku przyszłego roku. Część nowych płyt będzie też wyposażona w technologię M.2 Shield.

Źródło: MSI

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  anathema77
  3
  po prostu producenci płyt sami już nie wiedzą jak wyróżnić swoje produkty na tle konkurencji i wymyślają takie "wzmocnione ramy" a wtedy inni producenci żeby nie być gorszymi również wprowadzają ten "mast have" bonus do płyty...a my niestety za te wszystkie "nowoczesne-lepsze-konieczne" rozwiązania mamy płacić :(
  • avatar
   ElFi_
   2
   Otóż nie o "SLI graficzne" tu chodzi. SLI w nazwie oznacza, że masz przynajmniej dwa długie gniazda PCIExpress podłączone bezpośrednio do procesora i skonfigurowane jako 1x16 lub 2x8. Większość płyt co ma dwa długie gniazda to zwykle to drugie jest x4 i podłączone do chipsetu, więc gorsze wydajnościowo.

   Sumując: płyty MSI ze SLI w nazwie mają wszystkie długie gniazda PCIExpress podłączone bezpośrednio do procesora, co gwarantuje najwyższą możliwą do uzyskania wydajność transferu danych.
   • avatar
    Han44
    1
    Ciągle te cipy w mobo zmieniają już nie nadążam.
    • avatar
     gural23
     0
     Do czego to doszło żeby płyty główne musiały być reklamowane obsługą SLI w nazwie...
     • avatar
      sznib
      0
      "Super" fotka. Naprawdę wiele pokazuje. Wszyscy cieszymy się na wzmacniane sloty na RAM, wszakże ile to już razy te wstrętne pamięci powyrywały standardowe sloty z mobo?
      • avatar
       mutissj
       0
       wzmocnienie pamięci RAM? ile ram warzy, że musza go wzmacniacz...