Płyty główne

MSI zapowiada technologię OC Genie - overclocking w ciągu jednej sekundy

przeczytasz w 2 min.

MSI oficjalnie prezentuje rewolucyjną technologię OC nowej generacji. MSI OC Genie wykorzystuje specjalnie zaprojektowany przycisk oraz dedykowany układ scalony, dzięki którym umożliwia bardzo łatwy overclocking bez potrzeby posiadania szczególnych umiejętności, czy znajomości zaawansowanych ustawień BIOS-u.

Możliwości tej technologii zostaną po raz pierwszy zademonstrowane na płytach głównych MSI P55 najlepszym overclockerom Europy, podczas europejskiego finału turnieju MSI Master Overclocking Arena 2009, odbywającego się w dniach 17-18 lipca w Niemczech.

Inteligentny procesor OC
Technologia MSI OC Genie pojawi się po raz pierwszy na płytach głównych MSI P55 i z pewnością zmieni stosunek wielu użytkowników do overclockingu. Korzystanie z dedykowanego układu i przycisku OC Genie nie wymaga ręcznej zmiany jakichkolwiek ustawień w BIOS-ie. Wystarczy nacisnąć przycisk na płycie głównej i uruchomić komputer, a układ scalony OC Genie sam automatycznie wykryje optymalne ustawienia i umożliwi natychmiastowy overclocking, jednocześnie zapewniając maksymalną stabilność systemu. Jest to niezwykle łatwa metoda bezpiecznego podkręcania sprzętu, a w porównaniu z długim czasem spędzonym na tradycyjnym overclockingu, jest to również najszybszy sposób na zwiększenie wydajności płyty do granic jej możliwości – overclocking w ciągu jednej sekundy.

Zwiększenie wydajności całego systemu
Kiedy większość dostępnych na rynku technologii overclockerskich skupia się jedynie na prostym zwiększeniu taktowania procesora, rozwiązanie MSI OC Genie zmienia nie tylko taktowanie procesora, ale także optymalizuje jego napięcie zasilania, zwiększa taktowanie pamięci i zarządza jej zasilaniem tak, aby zwiększyć stabilność systemu podczas overclockingu. Automatyczne dostosowanie ustawień pamięci pozwala uniknąć niestabilności, spowodowanej często błędnym oszacowaniem maksymalnego taktowania.

Przyszłość z technologią MSI OC Genie
Technologia MSI OC Genie została zaprojektowana tak, by umożliwić łatwy overclocking każdemu użytkownikowi. Dzięki MSI OC Genie można natychmiastowo zwiększyć wydajność procesora i pamięci bez potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy. To zaawansowane rozwiązanie zostanie zaimplementowane nie tylko na płytach MSI P55, ale również na płytach pod procesory AMD, aby każdy użytkownik mógł wybrać dla siebie idealną platformę i cieszyć się zwiększoną wydajnością pracy i łatwym overclockingiem.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  GreQonE
  0
  Ciekawe czy poza zmiana taktow podbija takze napiecie.
  • avatar
   danieloslaw1
   0
   A czy np nie przeba w biosie ustawiać np IEST? Albo inne rzeczy , któe mogą dobrze działać lub nie podczar OC. Myśle że takie coś jest zbędne i mało praktyczne!
   • avatar
    danieloslaw1
    0
    A czy np nie przeba w biosie ustawiać np IEST? Albo inne rzeczy , któe mogą dobrze działać lub nie podczar OC. Myśle że takie coś jest zbędne i mało praktyczne!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na pewno osobom zaczynających swą przygodę z OC będzie to świetne rozwiązanie, ale będzie to działać tylko do pewnego momentu. Jak dla mnie potem się urządzenie pogubi. Ale i tak jeśli nie dadzą jakiegoś programu, który pozwoli na OC z poziomu windowsa, bądź coś na kształt przedłużacza, bo nikt nie będzie za każdym razem otwierał budy
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      To bedzie na pewno działac do puki tego sie nie wyłączy, tam są jakieś jeszcze przyciski
      • avatar
       assistant
       0
       Jak dla mnie przydałaby się taka opcja, że: sam ustawiam sobie taktowania i parametry które po wciśnięciu przycisku się uaktywnią.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        eeeee myslalem ze guzik bedzie na zewnatrz obudowy jak przycisk turbo
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Może dorobią jakąś przedłużkę że przycisk będzie można wyprowadzić na zewnątrz