Gry

Multiplayer w Modern Warfare 2 jedynie dla 18 osób

przeczytasz w 1 min.

Infinity Ward zapowiedziało, że maksymalna liczba graczy w ich najnowszej produkcji CoD:MW2, w trybie multiplayer została obniżona z 32 do 18!

Ledwie humor graczy został zepsuty poprzez decyzję o nie wprowadzaniu do Call of Duty: Modern Warfare 2 dedykowanych serwerów, to okazało się, że maksymalna liczba graczy w wersji na PC została ustalona na 18. Rozgrywka 9 na 9 była wcześniej dostępna na Xbox 360 i Playstation 3 w poprzedniej wersji Modern Warfare oraz w CoD: World at War.

Z tego co dowiadujem się od Infinity Ward decyzja ta była bardziej spowodowana chęcią zbalansowania gry, związaną z rozmiarami map, perkami, klasami i systemem wyzwań, niż z ograniczeniami PC'tów w kwestii sprawnego obsłużenia większej liczby graczy.

Oczywiście w tym temacie Infinity Ward może powiedzieć co im się żywnie podoba, ale wielu graczy twierdzi, że zmiana może mieć związek z serwerami IW.net, które mają zastąpić serwery dedykowane używane wcześniej przez graczy, klany. Wielu graczy jednoznacznie daje do zrozumienia, że multiplayer w formie 9 na 9 nie jest tym czego oczekiwali, bądź oczekują i nie jest to forma rozgrywki, do której wcześniej byli przyzywczajeni.

Wygląda na to, że Infinity Ward przynajmniej próbuje uspokoić swoich fanów w kwestii tego, czy naprawdę wprowadzą tak rewolucyjne zmiany w wersjach na PC, lecz tak naprawdę nie przynosi to żadnego efektu. Wiele źródeł donosi, że Infinity Ward nie przejmuje się całym zamieszaniem aż tak bardzo, jako że zdają sobie sprawę, że wersje na Xbox 360 i Playstation 3 sprzedadzą się dużo lepiej, niż te na komputery stacjonarne.

Wielu z graczy COD ma nadzieję, że ostatnie doniesienia od DICE, w kwestii nadchodzącej premiery Battlefield Bad Company 2 zmobilizują w jakiś sposób twórców MW2 do zadbania o graczy korzystających z komputerów stacjonarnych. Zgodnie jednak z datą wydania gry premiera nastąpi dopiero za kilka miesięcy. DICE natomiast ogłosiło, że w grze pozostaną serwery dedykowane oraz pomysły zaproponowane przez fanów.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cr4sH
  0
  coś stary ten news :|
  dlaczego dopiero na benchmark jest?
  • avatar
   sqnke
   0
   Ehh, ja już wszystko na ten temat powiedziałem wcześniej. Nawet nie chce mi się już tego komentować. W dniu premiery pozostaje tylko zapalenie [*]
   • avatar
    tom_1984
    0
    Nie ma to jak radosna rozwałka na dużej mapie z 40 graczami i wszystkimi perkami.
    IW stawia na konsole - szkoda.
    • avatar
     19arek93
     0
     32 graczy to nie dużo. Na naprawdę bardzo dużej mapie widziałbym >64(nie wiem jak duże są w MW2), ale 16?! W MW3,5 pewnie ograniczą do 1. :>
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      e tam mnie pasuje ze mało slotowe będą serwery bo masakra, jak włazisz na puba gdzie jest 64 osoby i odrazu z respa padasz...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       jak jestem noobem i grac nie umiesz to gin na respie
       • avatar
        suchy262
        0
        Ciekawe czy będzie PC wersja konsolowej gry MAG w której to zapowiadają gre po sieci dla 256 graczy jednocześnie.

        I tak wole Battlefielda od MW2.