• benchmark.pl
 • Gry
 • Muzyka z Kholat na winylu - pierwsza płyta gamemusic records
Gry

Muzyka z Kholat na winylu - pierwsza płyta gamemusic records

przeczytasz w 1 min.

Muzyka Reikowskiego skomponowana na potrzeby gry Kholat znajdzie się na pierwszej płycie winylowej wydanej przez gamemusic records.

Gry od zawsze są małymi dziełami sztuki, a komponowana na ich potrzeby muzyka potrafi wywołać ciarki na całym ciele. Niestety mimo to wcale nie tak łatwo jest dzisiaj znaleźć płyty ze ścieżkami dźwiękowymi, a już w szczególności płyty winylowe. Lukę tę chce wypełnić serwis gamemusic, który startuje z własną wytwórnią fonograficzną. Na pierwszy ogień pójdzie Kholat.

Kholat nie jest doskonałą grą i wiele można jej zarzucić. Bez dwóch zdań nie można jednak przyczepić się do muzyki, która jest wprost genialna i doskonale buduje klimat (o czym możecie przeczytać w naszej recenzji). Już wkrótce w sprzedaży pojawi się liczący 300 sztuk pierwszy nakład 180-gramowych płyt winylowych z kompozycjami Arkadiusza Reikowskiego.

Kholat winyl płyta

Na płycie znajdzie się łącznie 17 kompozycji Reikowskiego, włączając w to utwory z gościnnym udziałem Penelopy Willmann-Szynalik, Airis Quartet i Mary Elizabeth McGlynn. Podobnie jak kolejne płyty w przyszłości, tak i winyl z muzyką z Kholat ma cechować się wysoką jakością dużo oraz niecodzienną, ale miłą dla oka estetyką.

Od sukcesu sprzedażowego tej płyty z pewnością zależeć będzie przyszłość gamemusic records. Oby udało się to rozkręcić, bo pomysł na pewno jest godny uwagi.

Źródło: gamemusic

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SzybkiSasza
  3
  Przyznam szczerze, że muzyka z gier niekiedy dorównuje jakością, jak i nie przewyższa muzykę filmową - z racji budowania specyficznego nastroju i interakcji z graczem.

  Kilka razy też kompozytorzy udowodnili, że nie są gorsi niż ich "filmowi" koledzy - np. kompozytorka muzyki do "Everybody's Gone To The Rapture" znalazła się na czele listy Top 10 Classical w Wielkiej Brytanii :)

  Takie edycje mogą więc być niezłą gratką dla kolekcjonerów - sam z chęcią zdobyłbym np. muzykę z niektórych AC bądź The Last Of Us albo... Naszego Wieśka na winylu, jeśli byłaby taka możliwość ;)
  • avatar
   Adrian Waleczny
   2
   Soundtrack z Wieśka 1 to jak na razie najlepsza ścieżka dźwiękowa z gier,jaką do tej pory słyszałem i raczej nie usłyszę lepszej.
   • avatar
    maciuch2
    1
    Winyl plus "lampa" i całe hd dtsy, spotifaje, straemingi i inne wynalazki bledną przy tak podanym DŹWIĘKU