Mobile

MWC 2013: NVIDIA Tegra 4 bardzo dobrze wypada w benchmarkach

przeczytasz w 2 min.

Poznaliśmy pierwsze wyniki benchmarków nowego mobilnego procesora NVIDIA Tegra 4, który deklasuje swoich rywali.

nvidia tegra 4 wydajność benchmark wynik

Gdy NVIDIA dokonywała głośnej zapowiedzi układów Tegra 4 podczas targów CES, było jasne, że Tegra 4 zajmie tron mobilnego króla wydajności. Słyszeliśmy wiele zapowiedzi związanych z nowym mobilnym układem NVIDIA, ale nie poznaliśmy wydajności wspomnianego układu i jak prezentuje się on na tle swojego poprzednika. Z okazji MWC 2013 poznaliśmy, prócz kilku urządzeń wykorzystujących wspomniany układ Nvidia Tegra 4, także jego wydajność na tle poprzedniej generacji Tegra 3.

Przypominając specyfikację, pojedynczy układ Tegra 4 został zbudowany z czterech rdzeni ARM typu Cortex-A15 pracującymi w domyślnej wersji układu z częstotliwością 1,9 GHz. Dodatkowo w układzie znalazł się pomocniczy piąty rdzeń ARM oraz wydajny procesor graficzny wyposażony w 72-rdzenie. Układ graficzny ma obsługiwać wszystkie nowoczesne mobilne technologie jak interfejs programowania OpenGL ES 3.0 i niektóre typowo desktopowe jak OpenGL 4.0.

nvidia event prezentacja wydajność tegra 4

Za pierwsze testy odpowiedzialni są redaktorzy serwisu Engadget, którzy wykonali kilka pomiarów wydajności. Jak się okazuje, NVIDIA Tegra 4 w testach wypada świetnie, uzyskując wyniki znacznie lepsze od rywali. Jeżeli porównamy osiągi Tegra 4 do poprzedniej generacji, to zauważymy, że (przynajmniej w benchmarkach) nowy układ jest kilkukrotnie wydajniejszy.

tegra 4 wydajność benchmark

Dla przykładu w teście Quadrant Tegra 4 notuje odpowiednio 16,436 punktów, układ Tegra 3 zaś 4,349 lub 4,352 – w zależności od testowanego urządzenia. Podobna tendencja utrzymuje się w przypadku innych testów jak AnTuTu, SunSpider czy też CF-Bench.


 

Co ciekawe, Tegra 4 w teście SunSpider osiąga niemalże dwukrotnie lepszy wynik niż Apple iPad 4. Dodatkowo nowość od NVIDIA imponuje niewielkim poborem energii, otóż w trakcie odtwarzania wideo 1080p, Tegra 4 pobierała zaledwie 0,95 W, co zdaniem Matta Wuebblinga z NVIDIA ma przełożyć się nad dodatkowe dwie godziny dłuższego działania na baterii.


 

Również i gry na nowej konstrukcji działają zauważalnie wydajniej, sprawdzano m.in. Produkcję Zombie: Driver czy też Real Boxing.

Cóż zapowiada nam się ciekawy okres, biorąc pod uwagę, że rynkowy debiut pierwszych konstrukcji z układami Tegra 4 już niebawem w II kwartale bieżącego roku.


 

Źródło: androidauthority, engadget, theverge, androidcommunity, shlashgear

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  To zabawne że podawany jest czas pracy w trakcie odtwarzania filmu co jak wiemy od lat jest realizowane przez sprzętowy dekoder nawet na najprostszych układach SoC. Jednocześnie nie ma informacji ile działa na baterii pod maksymalnym obciążeniem 3D co symulowałoby gre
  • avatar
   miszczu0097
   2
   Szkoda, że karty graficzne od pecetów się tak szybko nie rozwijają jak mobilne.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    "Z okazji MWC 2013 poznaliśmy, prócz kilku urządzeń wykorzystujących wspomniany układ Nvidia Tegra 4, także jego wydajność na tle innych konstrukcji, w tym poprzedniej generacji Tegra 3."
    Nawet jeśli autor poznał wydajność na tle innych konstrukcji, to się tą wiedzą nie podzielił. W artykule porównano tylko do starszej Tegry 3.
    Zaś tekst "... było jasne, że Tegra 4 zajmie tron mobilnego króla wydajności.", śmierdzi mi reklamą.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Czyli wychodzi na to, że jest szybszy od Snapdragon 600 (W teście Quadrant LG Optimus G Pro uzyskał ponad 11500 punktów), tylko Snapdragon ma w zanadrzu jeszcze 800. Choć uważam, że cena tegry 4 będzie podobna do 600. Coś się dzieje - a to zawsze dobrze :)
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Jak zwykle nic nie mówiące punkciki i wmawianie potencjalnym odbiorcom ze to przepaść w przypadku do poprzednich modeli...;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Do Redakcji:
       No i dlaczego teraz w nagłówku nie piszecie: 5 rdzeniowa Tegra 4 - tak jak to miało miejsce w przypadku LG Odin'a ? Wiec jaki sens miało pisanie tego w przypadku LG !?

       Dlaczego nie robią testów pokazujących maksymalną wydajność, jednocześnie z zużyciem energii w tym samym czasie ?? I dopiero tak porównywać do konkurencji lub poprzednik układów - przecież to sprzęt mobilny, a nie desktop podłączony do gniazdka... Wstydzą się czy co? :] Co mi po pustych bench. skoro urządzenie może pracować np. krócej... Tak samo zaczynają czarować, jak w zwykłych PC.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        " Jednak przez czas słyszeliśmy wiele zapowiedzi" chyba powinno być: " Jednak przez TEN czas słyszeliśmy wiele zapowiedzi" ??
        • avatar
         Szymon331
         0
         Ja mimo wszystko ciągle czekam na aplikację do której wrzucę wszystkie pliki gry zainstalowanej na PCie i odpalę w telefonie. Mogą to być gry na Win 95 i 98.

         Tak jak z Baldur's gate II. Zainstalowana w komputerze a za pomocą GemRB gra mi hula w telefonie. Coś pięknego.
         • avatar
          atomowy
          0
          Zapomniałem dodać apropo twojego windowsa 95 i 98. Windows xp emuluje się na smartfonach z andoridem. Oczywiście powolnie i bez sterowników, ale może kiedyś się uda.
          • avatar
           gormar
           0
           Tak ogólnie to widzę, że nie podali wersji AnTuTu na której testowali te procesory. Za pewne nie była to 3.x a raczej poprzednia, gdyż 12 tys. punktów to uzyskują tablety z procesorami RK3066, czyli 2 rdzenie Cortex A9 taktowane 1,6GHz + Mali 400MP4 z 400MHz.
           • avatar
            Ruter19
            0
            Te gry co zaprezentowali to smiech na sali z gory samochodzikiem hahaha
            • avatar
             Kam9000
             0
             Cóż moc jest. Nie da się zaprzeczyć.