Gry

Na luzie: Wuwuzeli motyw przewodni

przeczytasz w 1 min.

Ponieważ Mistrzostwa Świata są w pełnej krasie, ciężko jest uciec od tematu piłki nożnej, choć to nie ona - zdaje się - jest najbardziej dostrzegalnym elementem turnieju. Pozycja Zinedine Zidane'a jako symbolu Mundialu w 2006 roku została poważnie zagrożona...

Przede wszystkim - jeśli nie opuściłeś ani jednego turniejowego meczu i  czytając obecnie nasz serwis czujesz się trochę niesowojo, przygotowaliśmy dla Ciebie jego alternatywną wersję - specjalnie na Mistrzostwa.

Vuvuzela (także "lepatata", wuwuzela) – rodzaj trąbki  używanej przez kibiców piłki nożnej w Afryce. Wydaje głośny dźwięk (osiągający przy wylocie vuvuzeli natężenie 122–131 dB(A)) mający przypominać ryczenie słonia. Pierwotnie jej egzemplarze wykonywano z puszek po konserwach, obecnie są produkowane głównie z tworzyw sztucznych. (tak rzecze Wikipedia)

Motyw Wuwuzeli podbija internet szybciej niż bramki strzelane przez zawodników (tego naprawdę bardzo dziwnego - zgodzicie się?) Mundialu. Oto przeróbka Władcy Pierścieni, która w  zaledwie kilka dni stała się hitem internetu:

Najwyraźniej żarty na temat niesamowitych trąbek spodobały się także samej administracji YouTube, która do swojego serwisu wprowadziła nową funkcjonalność. Po jej naciśnięciu od razu robi się... swojsko:

Na sam koniec jednak - ponieważ jesteśmy bardzo tolerancyjni i wierzymy, że komuś ten wspaniały odgłos może nie przypadać do gustu - polecamy metodę wynalezioną przez brytyjskich żurnalistów. Postępując zgodnie z tymi poradami, można skonfigurować telewizor tak, by... pomijał dźwięk wuwuzeli. I to niemal każdy telewizor!

Również Mistrzostwom Świata poświęcona była nasza flaszka tygodnia. Okazała się pozycją w prowadzonym przez nas cyklu wyjątkową - pierwszy raz przenieśliśmy się w trójwymiar!

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pscager
  0
  ha ha ha ale śmieszne :/
  • avatar
   0
   Świetne :)
   Najlepsze jak wbijają się do zamku
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    witamy na joebenchmark.pl
    • avatar
     Spirit
     0
     Jeszcze do końca nie przeczytałem, ale w cytacie z wikipedii komuś przy kopiowaniu nie chciało się usunąć odnośników w postaci np. "[4]". Jak jeszcze chodziłem do pierwszej i drugiej gimnazjum dostawaliśmy od razu zwrot wypracowania za takie uchybienia. Myślę, że to wstyd dla redakcji tego serwisu tym bardziej, że newsy głównie piszą redaktorzy. O różnego rodzaju literówkach nie wspomnę.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Oj, spamujemy panie Jakubie, spamujemy...;)