Akcesoria

Najbardziej niepraktyczny gadżet na Święta

przeczytasz w 2 min.

Pomysłowość twórców sprzętu i różnego rodzaju akcesoriów komputerowych nie zna granic. Wynalazek firmy Thanko raczej nie należy do najbardziej praktyczych, ale z pewnością może startować w konkursie na najbardziej zdumiewający produkt. 

 Warto przeczytać:
 

Dobry inżynier jest dziś na wagę złota. Niewiele osób potrafi projektować nowe, wydajne karty graficzne i procesory. Nie jest łatwo również stworzyć wodoodporne głośniki, pancerne USB czy netbook z obrotowym ekranem, a nawet porządnie wyciszoną klawiaturę. W jaki sposób, dysponując bardzo ograniczonymi środkami technicznymi, można uszczknąć kawałek tortu z ogromnego rynku IT? Japońska firma Thanko znalazła rozwiązanie. Oto jedyny i niepowtarzalny pokrowiec na klawiaturę, który tłumi dźwięki wydawane przez klawisze.
 


Zdjęcia nie kłamią - jest to spory kawałek materiału szczelnie zakrywający klawiaturę, z przezroczystym oknem umożliwiającym obserwację używanych przycisków. Ręce wkłada się do środka, można również swobodnie schować tam mysz. Pokrowiec zapewnia nie tylko tłumienie dźwięku, ale też ochronę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Z tyłu umieszczone są otwory na przewody obu kontrolerów, a całość jest zamykana na niemal niewidoczny suwak - i to w zasadzie wszystko.


Czy potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa sprzętowi i poczucie komfortowej ciszy wystarczą, aby skłonić nabywców do założenia tego platikowego kokonu? Wątpliwe. Jednak należy dostrzec pewne zastosowania wynalazku - może on na przykład służyć za podarek świąteczny w sytuacji, gdy naprawdę nie wiemy, co kupić lub gdy obdarowywana osoba posiada już wszystko. Tego jednak z pewnością jeszcze nie ma.

Produkt firmy Thanko nie jest bynajmniej żartem - można zamówić go tu za całkiem "poważną" kwotę 3000 jenów, czyli ponad sto złotych. Może ktoś z Czytelników się skusi?
 

Źródło: GadgetLab

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nie jestem pewny ale chyba ktoś już opisywał ten "śmieszny" produkt na benchmarku. Nie ma to jak zaśmiecać portal tego typu rzeczami.
  • avatar
   kory2
   0
   Produkt na pewno jest porażką. Sprawdza się chyba jedynie jeśli siedzisz w zimę na podwórku przy PC z tym oto produktem na rękach. Przynajmniej w ręce zimno i śnieg nie sypie na klawiaturę xD
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    dobrze powiedziane to jest jakiś żart
    • avatar
     Gakudini
     0
     ...ale gdyby na tym był obrazek z black ops... szło by jak cieple bułeczki ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Myslalem ze ten worek ma funkcje grzania w rece a tu taka lipa xD
      • avatar
       Jakub Kutzmann
       0
       Monty Python by tego nie wymyslił ;]
       • avatar
        Baleryon
        0
        Przydatne. Wyobraźcie sobie młodą parę gnieżdżącą się w 1 pokoju. Ona chce spać, on popykać na kompie (albo vice versa), a w nocy klikity-klik mocno przeszkadza.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Na Antarktydzie pewnie się przyda hehe W iglo hehe
         • avatar
          Gasek
          0
          Może do horrorów to się nadaje?
          • avatar
           gambiter
           0
           ale g*wno