Akcesoria

Najbardziej niepraktyczny gadżet na Święta

Tomasz | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Tomasz
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Pomysłowość twórców sprzętu i różnego rodzaju akcesoriów komputerowych nie zna granic. Wynalazek firmy Thanko raczej nie należy do najbardziej praktyczych, ale z pewnością może startować w konkursie na najbardziej zdumiewający produkt. 

  Warto przeczytać:
 

Dobry inżynier jest dziś na wagę złota. Niewiele osób potrafi projektować nowe, wydajne karty graficzne i procesory. Nie jest łatwo również stworzyć wodoodporne głośniki, pancerne USB czy netbook z obrotowym ekranem, a nawet porządnie wyciszoną klawiaturę. W jaki sposób, dysponując bardzo ograniczonymi środkami technicznymi, można uszczknąć kawałek tortu z ogromnego rynku IT? Japońska firma Thanko znalazła rozwiązanie. Oto jedyny i niepowtarzalny pokrowiec na klawiaturę, który tłumi dźwięki wydawane przez klawisze.
 


Zdjęcia nie kłamią - jest to spory kawałek materiału szczelnie zakrywający klawiaturę, z przezroczystym oknem umożliwiającym obserwację używanych przycisków. Ręce wkłada się do środka, można również swobodnie schować tam mysz. Pokrowiec zapewnia nie tylko tłumienie dźwięku, ale też ochronę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Z tyłu umieszczone są otwory na przewody obu kontrolerów, a całość jest zamykana na niemal niewidoczny suwak - i to w zasadzie wszystko.


Czy potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa sprzętowi i poczucie komfortowej ciszy wystarczą, aby skłonić nabywców do założenia tego platikowego kokonu? Wątpliwe. Jednak należy dostrzec pewne zastosowania wynalazku - może on na przykład służyć za podarek świąteczny w sytuacji, gdy naprawdę nie wiemy, co kupić lub gdy obdarowywana osoba posiada już wszystko. Tego jednak z pewnością jeszcze nie ma.

Produkt firmy Thanko nie jest bynajmniej żartem - można zamówić go tu za całkiem "poważną" kwotę 3000 jenów, czyli ponad sto złotych. Może ktoś z Czytelników się skusi?
 

Źródło: GadgetLab

Polecamy artykuły:    
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie jestem pewny ale chyba ktoś już opisywał ten "śmieszny" produkt na benchmarku. Nie ma to jak zaśmiecać portal tego typu rzeczami.
 • avatar
  kory2
  Produkt na pewno jest porażką. Sprawdza się chyba jedynie jeśli siedzisz w zimę na podwórku przy PC z tym oto produktem na rękach. Przynajmniej w ręce zimno i śnieg nie sypie na klawiaturę xD
 • avatar
  Konto usunięte
  dobrze powiedziane to jest jakiś żart
 • avatar
  Gakudini
  ...ale gdyby na tym był obrazek z black ops... szło by jak cieple bułeczki ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Myslalem ze ten worek ma funkcje grzania w rece a tu taka lipa xD
 • avatar
  Jakub Kutzmann
  Monty Python by tego nie wymyslił ;]
 • avatar
  Baleryon
  Przydatne. Wyobraźcie sobie młodą parę gnieżdżącą się w 1 pokoju. Ona chce spać, on popykać na kompie (albo vice versa), a w nocy klikity-klik mocno przeszkadza.
 • avatar
  Konto usunięte
  Na Antarktydzie pewnie się przyda hehe W iglo hehe
 • avatar
  Gasek
  Może do horrorów to się nadaje?
 • avatar
  gambiter
  ale g*wno