Technologie i Firma

Najlepsze darmowe rozszerzenia do MS Outlook

przeczytasz w 2 min.

Dzięki darmowym rozszerzeniom klient poczty e-mail Microsoft Outlook może stać się jeszcze bardziej funkcjonalnym programem.

Microsoft Outlook od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej, szczególnie wśród użytkowników biznesowych. Jego funkcjonalność już na starcie jest dosyć szeroka, ale istnieje wiele darmowych rozszerzeń, które skutecznie poprawiają wygodę korzystania z programu, jak również zwiększają jego możliwości. Przedstawiamy praktyczne dodatki, które mogą was zainteresować.

1. officeatwork Mail Responder

Mail Responder to sposób na automatyzację wysyłania odpowiedzi na wiadomości klientów. To swego rodzaju zaimprowizowana sekretarka, która w sposób grzeczny i profesjonalny odpisuje, informując drugą stronę, że jesteśmy zajęci (albo z powodu spotkania, wyjazdu, albo też urlopu). Cały proces jest dzięki temu rozszerzeniu usprawniony.

2. Wunderlist

Wunderlist to sposób na to, by nasza skrzynka odbiorcza była zawsze uporządkowana. Kluczową cechą rozszerzenia jest jednak możliwość przemieniania wiadomości w projekty – przykład: otrzymujesz maila z wytycznymi i terminem, wystarczy kliknąć, a zapisze się on jako zadanie w menedżerze.

Outlook Wunderlist

3. Evernote

Evernote jest popularną platformą do zapisywania notatek, co ułatwia zarządzanie zadaniami. Jako rozszerzenie do programu Outlook umożliwia zapisywanie e-maili w Evernote i porządkowanie ich wraz z innymi notatkami. Dzięki temu ważne wiadomości nie zaginą, a użytkownik będzie miał pełna kontrolę nad swoimi projektami.

4. GIPHY

Rozszerzenie GIPHY umożliwia wyszukiwanie i dołączanie do wiadomości e-mail gifów, bez konieczności opuszczania okna programu. Narzędzie to zostało w ubiegłym roku wyróżnione za świetny interfejs użytkownika, a cały jego sekret tkwi w dodaniu paska wyszukiwania. W przypadku gifów zalecamy jednak umiar.

Outlook GIPHY

5. PayPal

To malutkie rozszerzenie sprawia, że otrzymujemy możliwość dokonywania wpłat bezpośrednio z poziomu skrzynki pocztowej, za pośrednictwem usługi PayPal. Dodatek jest oficjalny, dlatego też można być pewnym o stabilność i bezpieczeństwo. 

Outlook PayPal

6. Boomerang

Boomerang umożliwia ustalanie harmonogramu dla wiadomości – i nie tylko. Użytkownik może ustalić późniejszy czas automatycznego wysłania wiadomości, otrzymać powiadomienie, gdy odpowiedź na jego wiadomość nie przyjdzie na czas oraz szybko ustalić termin spotkania, dzięki wbudowanemu narzędziu „dostępności”.

7. Custom Signatures

Kolejne niewielkie rozszerzenie w naszym zestawieniu pozwala uporządkować kwestię podpisów. Custom Signatures umożliwia zdefiniowanie kilku podpisów i dodawanie ich do wybranych wiadomości e-mail. W ustawieniach można też wybrać, by podpis nie był dodawany w odpowiedziach.

Outlook Custom Signatures

Znaleźliście tutaj coś dla siebie? A może chcielibyście coś dodać?

Źródło: Microsoft, The Windows Club, inf. własna

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  logimen
  3
  Powiem tak. Profesjonalna firma korzysta z Lotusa, a typowe korpo z Outlooka albo kombinują po taniości z Thunderbirdem (tak jak u mnie).
  A i tak im to nie wychodzi bo jest burdel wszędzie i użytkownicy tępi do potęgi xD
  • avatar
   albipuki
   0
   Chciałbym dodać, że Thunderbird jest lepszy.