Gry

Najlepsze gry 2018 roku (według Metacritic)

przeczytasz w 1 min.

Trudno mówić o zaskoczeniu. Listę najlepszych gier 2018 roku otwiera bowiem Red Dead Redemption 2.

Przy jakich grach bawiliście się w zeszłym roku najlepiej? Wprawdzie spora część podsumowań już za nami, ale z pewnością warto rzucić okiem na zestawienie, jakie pojawiło się na portalu Metacritic.

Nie trzeba go chyba przedstawiać. Dzięki Metacritic, w jednym miejscu znaleźć można bowiem oceny przyznawane poszczególnym tytułom przez przedstawicieli mediów oraz graczy. Co urzekło tych pierwszych w największym stopniu?

Trudno mówić o zaskoczeniu. Listę najlepszych gier 2018 roku otwiera bowiem Red Dead Redemption 2, które w obydwu dostępnych wersjach może pochwalić się średnią na poziomie aż 97%. Łącznie na liście zawierającej gry ze średnią not na poziomie przynajmniej 90% znajdziemy 24 pozycje (a zarazem 17 gier).

Najlepsze gry 2018 roku według Metacritic

Jak widać, najwięcej najwyżej ocenianych gier trafiło na Nintendo Switch. Nie jest to jednak platforma, która w ogólnym rozrachunku może pochwalić się najwyższą średnią ocen gier. Wyniosła ona 70.8%, dokładnie tyle samo co w przypadku Xbox One. Gry z 2018 roku na PlayStation 4 wygenerowały średnią 70%. Najlepszy wynik widnieje przy PC - 72.3%.

Źródło: metacritic

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  13
  Red Dead Redemption 2 - nie ma tej gry na PC

  ta gra nie istnieje.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Zaraz wejdzie banda Rumcajsa i bedzie przekonywała wszystkich ze na Pc nie ma w co grać.
   Co do RDR2 tylko patrzeć jak wyjdzie na pc i wtedy zacznie się prawdziwa zabawa czyli modowanie,mimo ze na ps4 przeszedlem grę to prawdziwą satysfakcje gra da mi dopiero na komputerze.
   • avatar
    PawelSalsa
    6
    Dziwne troche. Przeciez dla nich to miliony $ za nic, czemu z nich rezygnowac nie wydajac gry na PC. To tak Jakby Wiedzmin 3 nie wyszedl na PC,wtedy ile mniej zarobili by zg-Redzi? Dziwna polityka. nie na czasie.
    • avatar
     xbk123
     4
     "Dzięki Metacritic, w jednym miejscu znaleźć można bowiem oceny przyznawane poszczególnym tytułom przez przedstawicieli mediów oraz graczy"

     To są oceny TYLKO portali branżowych, a nie graczy.
     • avatar
      czorcik696
      4
      RDR2 to gra bardzo dobra, ale bardziej brakowało mi Chłopca i Brodacza po przejściu gry niż Artura Morgana. Historia GoW wydała mi się bardziej kompletna i emocjonalna. To tylko moje prywatne odczucie.
      • avatar
       kitamo
       -6
       "Najlepszy wynik widnieje przy PC - 72.3%."

       tylko warto dodac ze 33 gry w 2018 roku startowaly od 75% a JEDNA znalazła się w topce gdzie było 90% - czyli Great game.
       Chodzi o exclusivy.


       Na PC znalazło się 33 exy z notą zaczynającą się od 75%

       NA PS4 tylko 13.

       Jednak na PS4 pojawilo się więcej Great Games czyli z notą powyżej 90%, bo aż 7 tytułów, a na PC tylko 1.


       Tak więc na PC praktycznie pojawił się 1 megahit, oraz sporo dobrych exclusivów, a na PS4 pojawiło się wiecej megahitów i mniej dobrych exclusivów.


       Pytanie co jest dla kogo ważniejsze - srednia z gier, czy ilosc dobrych tytułów


       Patrząc na gry które są w topce na PC ktos moglby pomyslec ze to jakis dowcip nawet.