Audio

Najnowsze iPody w Polsce za drogie

przeczytasz w 1 min.

iPad, iPhone, to dla wielu Polaków towar luksusowy. I to wcale nie dlatego, że jesteśmy biednym narodem. Po prostu rodzime ceny są wyższe niż za granicą.

W przypadku iPodów możemy spodziewać się nieco mniejszych dysproporcji cenowych, jednak nadal jest drogo. iPod shuffle (ten model jest dostępny tylko w wersji 2GB, w różnych wersjach kolorystycznych kosztować nas będzie 229 złotych - taka przynajmniej ma być cena sugerowana, więc zapewne we właściwych sklepach natrafimy na stosowne obniżki.

Nieco więcej przyjdzie zapłacić za nowego iPoda Nano. Tym razem oprócz różnych wersji kolorystycznych, Apple zdecydowało się na podział urządzenia na edycję 8 GB - za 699 złotych i relatywnie bardziej opłacalną 16 GB - 849 złotych.

iPodową ofensywę nowości wieńczy model Touch. Tym razem Apple zdecydowało się na aż trzy wersje. 8 GB kosztuje 999 złotych, 32 GB 1349 złotych, zaś 64 GB to wydatek aż 1799 złotych.

Źródło: iPod.info.pl

GeForce GTX 480 vs Radeon 5970 - pojedynek!Eee Keyboard PC – komputer w klawiaturze GamesCom 2010: najciekawsze nowości i gry

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  drogo, nowego nano na pewno nie kupię, bo ta seria skoczyła się już dawno, ale nowy touch...liczyłem na 899
  • avatar
   Thorin49
   0
   Nowy Nano to porażka na poziomie Nano 3 gen. (ten kwadrat).
   Zapewne w kolejnej generacji wrócą do starego podłużnego kształtu i clickwheela... A ja się nadal cieszę swoim Nano 2 gen. 4GB :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wszystko fajnie, ale pisząc taki news moglibyście w nawiasach podawać ceny amerykańskie, żeby można było odrazu zobaczyć jak nas skubią i porównać... Bo tak to lipa...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Z tego co wiem to touch w USA kosztuje 250$ więc cena 999zł za niego wydaje mi się dość normalna. Starszy model 3g w momencie premiery był droższy.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ten Ipod Touch 8GB różni się od iPhone 4 tylko tym że nie jest telefonem? Jeśli tak, to jest nawet tani, iPhone kosztuje ~3 razy więcej.
      • avatar
       jacy4
       0
       Najnowszy ipod nano powinien kosztować 1/5 tego co kosztuje według mnie ... Nie ma w nim nic specjalnego oprócz wysokiej ceny ..
       • avatar
        Drzewo97
        0
        za niedlugo taniej bedzie wyjechac do ameryki, tam kupic 64gb toucha i wrocic... ja sam mam toucha 8gb 2g. i jest lajtowo :D
        • avatar
         hideo
         0
         mój iPod classic 120GB też był drogi (1049zł w promocji Komputronika z okazji 10lecia, rok temu kupiłem a normalnie ksoztował 1200zł) a mimo wszystko jest super i kupiłbym drugi raz, a poza tym pamiętajmy, że nasza socjalistyczna Unia Europejska nakłada cło na elektronikę, a nasz cudowny kraj nakłada jeszcze 22% VAT (a od nowego roku 23% -dziękujmy politykom :[ przykładowo w USA VAT nie istnieje a tax stanowy jest od 0 8%, stąd w USA elektronika dużo tańsza po przeliczeniu kursu z dolara na pln, przykładowo w USA mamy iPod Touch 64GB za 399$ (bez podatku stanowego, jeżeli się kupuje w Nowym Jorku trzeba doliczyć 8% podatku o ile dobrze pamiętam, ale można kupić z innego stanu wysyłkowo i nie będzie żadnego podatku), wiec policzmy:
         399$ x 3zł=1200zł +22%VAT=1464zł do tego należy dodać cło unijne na elektronikę (od 6 do 14%) czyli razem już 1670zł (przy 14%) i jeszcze zarobek naszych rodzimych sprzedawców, którzy też przecież na tym muszą zarobić i wychodzi że przepłacamy głównie przez podatki a cena 1799zł mnie nie dziwi, wysoki VAT i cło unijne (Światowa Organizacja Handlu WTO nakazała znieść Unii Eur cło na elektronikę, ale Unia nie chce bo to pieniądze dla urzędników-socjalistów, póki Europa jest rządzona przez socjal-demokratów to cło i wysokie podatki będą, a kto musi pokryć te wszystkie koszta? oczywiście klient)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Mimo wszystko bardzo duże różnice (chodzi o Touch) między poszczególnymi wersjami - 350, 450 i 800 PLN. Oby ceny szybko zmalały.
          Prawdopodobnie wersja 8 GB będzie odgrzewanym kotletem, tak jak to miało miejsce w 3 generacji - wersja 8 GB miała tylko w nazwie 3G, bo "bebechy" były z drugiej generacji. "Prawdziwe" 3G były w wersjach 32 i 64 GB.