Ciekawostki

Najskuteczniejszy SPAMer ukarany

przeczytasz w 1 min.

Australijczyk został oskarżony o kierowanie największą na świecie grupą odpowiedzialną za rozsyłanie spamu. Sąd orzekł 210 tys. dolarów kary, które skazany musi zapłacić.

Sąd w Brisbane (stolicy australijskiego stanu Queensland) poinformował, że 26-letni Lance Thomas Atkinson wysyłał około 10 miliardów niechcianych wiadomości dziennie. Sąd zakazał także Atkinsonowi wysyłania emaili o treściach komercyjnych przez następne 7 lat. Skazany używał także fałszywych certyfikatów przy sprzedaży medykamentów oraz tabletek na odchudzanie - tzw. cudownych leków dla otyłych.

Atkinson był ścigany na mocy australijskich przepisów antyspamowych, po tym jak złożono przeciwko niemu 100 tys. skarg. Sędzia Andrew Greenwood mógł nałożyć na spamera ponad 2.5 miliona dolarów australijskich kary, jednak ostatecznie skazany zapłaci 210 000 dolarów. Okolicznością łągodzącą dla Atkinsona była jego współpraca z organami ścigania.

Czy nie uważacie, że wyrok jest zbyt łagodny? Może skazany powinien mieć czas, aby przemyśleć swoje postępowanie w więzieniu? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach.

  Czytaj również:Ojciec Chrzestny SPAMu skazany

Ciekawostka apropo terminu "SPAM":

- Nie jest do końca jasne, w jakich okolicznościach termin ten został po raz pierwszy zastosowany w odniesieniu do wiadomości elektronicznych. Możliwe jest jednak, że wiązało się to przede wszystkim ze znanym skeczem Monty Pythona. W skeczu tym klient, gdy pyta o menu restauracji, dowiaduje się, że w każdym daniu znajduje się trochę mielonki. Gdy klient chce zamówić coś bez mielonki, okazuje się jednak, że nie jest to proste – grupa wikingów zaczyna śpiewać „SPAM, SPAM, lovely SPAM, wonderful SPAM”, zagłuszając normalną rozmowę. - źródło: Wikipedia.

Oto skecz, o którym mowa:

Źródło: Fudzilla

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mielonka dla wszystkich :P :P :P
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   Miszczem w mieleniu pozostaje NV :D a co do kary, ja bym mu dowalił te 2,5 mln. i jeszcze tak z 2 lata prac społecznych :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    niestety wydaje mi się że jak na kierującego taką organizacją to 210tys dolków to bardzo mało, myślę żę ma zaskórniaki na taką okoliczność...
    • avatar
     0
     Mnie dziwi to, że go nie usadzili, tylko płacić kazali...
     10 MILIARDÓW wiadomości dziennie... Ile to syfu jest :P
     • avatar
      Qpers
      0
      Po obrazku myślałem, że mowa o MJ :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       komentarz usunięty - naruszenie regulaminu