Internet

Najszybsze strony w Polsce: Allegro przegrywa z Facebookiem i Wikipedią

przeczytasz w 1 min.

Zeszłoroczny lider zwalnia

Serwis internetowy Hostersi już trzeci raz sprawdził, które witryny wczytują się polskim internautom najszybciej. W tym roku zdecydowanymi liderami zestawienia zostali Facebook i Wikipedia. Podium zamyka Allegro, ale wcale nie jest to powodem do radości.

Na proces prędkości wczytywania strony wpływa cała masa czynników - między innymi poziom jej komplikacji, zawartości treści, grafik, skryptów, ale przede wszystkim - jakość serwerów, na których utrzymywany jest określony serwis. Wiadomo więc, że Mark Zuckerberg czy Wikimedia Foundation w tej kwestii nie oszczędza. Nie wiadomo natomiast co stało się z Allegro.

Przed rokiem w tym samym badaniu polski serwis aukcyjny wczytywał się w ciągu spektakularnej połowy sekundy. Obecnie, aby buszować po wielkim internetowym targowisku musimy poczekać aż dwie sekundy. Połowę tego czasu potrzebują zwycięzcy zestawienia - Facebook i Wikipedia.

Wśród portali internetowych prym wiedzie - co też jest swego rodzaju niespodzianką - bogaty w treść i grafiki, nieco tabloidowy serwis o2. Grono serwisów informacyjnych z najmniej chlubnym rezultatem zamyka Gazeta.pl - tam na odpowiedź serwera czekamy nawet 7 sekund!

Oddając Allegro sprawiedliwość, warto nadmienić, że obecny okres nie jest łaskawy w zasadzie dla wszystkim polskich stron, które pogorszyły swoje rezultaty względem minionego roku. Czyżby było to efektem wzmożonego ruchu?


Więcej o technologiach komunikacyjnych:

Źródło: Hostersi

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  okar19
  30
  Fantastycznie !! Ten news odmienił moje życie
  • avatar
   mutissj
   13
   youtube na 5 miejsca, jakoś mi ciągle muli...
   • avatar
    Konto usunięte
    8
    YouTube to zwykła ruletka - mam neta 32mb/s, a czasem 2min film w 720p potrafi się ładować 5 min...Wystarczy jednak kliknąć na jakiś inny film i nie ma problemu. Zdaje się więc, że w przypadku YT - w zależności na jaki serwer trafił film, możemy móc normalnie go obejrzeć lub zwyczajnie rwać sobie włosy. Żal.

    Podobnie z o2.pl - niby szybko, ale czasem chcesz się zalogować na pocztę i albo wywali Ci info, że w tej chwili poczta jest niedostępna, albo zwyczajnie będziesz czekał do usranej śmierci na załadowanie konta.

    Wniosek ? Ładne wykresiki, ale nijak mają się one do rzeczywistości.
    • avatar
     Faflucy
     5
     Jak słyszę facebook to dostaje białej gorączki.
     • avatar
      Konto usunięte
      4
      Zależy też od tego jaki ktoś ma internet.
      • avatar
       Bosman
       3
       Onet strasznie zamula, gdy strona główna pozostaje otwarta. Pewnie to wina Flash'a którego tam pełno.
       • avatar
        Rafal_0
        3
        U mnie allegro szybko działa.
        Onet z opóźnieniami, tak samo wp i interia, wikipedia bardzo szybko, a facebook czasem też zamuli, szybko za to działa google+ dużo szybciej niż facebook, (..) też bardzo szybko i (..) też szybko, no i (..) też szybko
        • avatar
         Leito333
         2
         A mi właśnie facebook ostatnio nie chcę się wczytywać ; d, za to allegro od razu ; ).
         • avatar
          Bany_krk
          1
          mi jakoś allegro wczytuje się strasznie długo, a taki onet natychmiast
          • avatar
           Konto usunięte
           1
           Totalnie nie widzę sensu w robieniu takich statystyk. Raz strona ładuje się 1 s a raz ładuje się 4 zależy od wielu czynników. A co do FB to jak się trafi w "dobry" moment to można czekać do przysłowiowej usranej śmierci zanim on się załaduje.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Mi na przykład NK.pl ładuje się 10sekund, a gazeta.pl w 2sekundy. Takie statystki są mało wymowne. Jak ktoś chciał by takie robić to powinien liczyć czas wykonania się skryptu.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             To sa statystyki usrednione, bo w zaleznosci jak bardzo zamulony net mamy i serwera dns tak jest wyswietlana strona. U jednego szybciej sie wyswietli Allegro, a u drugiego Nasza-klasa, ale nie zmienai to faktu ze u wiekszosci (przynajmniej w teorii) powinno sie ladowac wedle rankingu. Nie laduje sie? to znaczy ze jestes w mneijszyosci.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              wszystko może zgadzać się przy większych prędkościach łączy internetowych.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               U mnie się dłużej ładuje Facebook niż allegro -,- Allegro to od razu jak nacisnę Enter a co do facebooka to musze chwilke poczekać..
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                A mi Allegro nadal wczytuje się mega szybko o wiele szybciej od Facebooka, chyba nawet w to 0,5 sekundy, na pewno jest o wiele szybciej od Fb, więc nie jest tak źle z tym Allegro.
                Natomiast jak zawsze można narzekać na Youtube które to jak zawsze muli, tzn, nie zawsze ale dość często zdarzają mi się jego kaprysy nawet na necie 10Mb filmy 720p potrafią dość mocno przymulić, uciążliwe jest to nie miłosiernie, nie wiem czy to tylko wina Youtuba czy także Adobe Flasha.
                • avatar
                 Eklerek
                 0
                 Facebook to zło...