Internet

Najważniejsze konfrontacje 2009

przeczytasz w 1 min.

W tym roku dojdzie do wielu konfrontacji, zarówno na rynku oprogramowania jak i sprzętu. Jeden z zagranicznych magazynów komputerowych przygotował te najważniejsze pojedynki. Prezentujemy, pokrótce, w czym rzecz.

1. Android vs iPhone vs Windows Mobile vs Symbian
Tutaj dużo wyjaśniać nie trzeba – w 2009 r. system Android ma stać się bardziej popularny i pojawić się w wielu telefonach. Czy może zagrozić pozostałym rywalom? Jakie udziały w rynku osiągną poszczególne firmy?

2. Internet Explorer 8 vs Firefox vs Chrome
Na rynku przeglądarek internetowych zrobi się ciekawiej. Google ma zamiar możliwie najbardziej rozpowszechnić Chrome’a, Firefox zyskuje nieustannie nowych zwolenników, a Interent Explorer ich traci. Czy 8. wersja IE będzie dla Microsoftu zbawienna?

To tylko krótkie informacje na temat konfrontacji 2009 r. PC Pro przygotował długi artykuł na ten temat. Pozostałe pojedynki to m.in.:

3. Larrabee vs CUDA
4. Core i7 vs Phenom II
5.Windows 7 vs Mac OS
6. Laptopy vs desktopy
7. Programy offline vs aplikacje online

Więcej informacji (w języku angielskim) można znaleźć tutaj. Warto zapoznać się z tym artykułem – brytyjscy dziennikarze postarali się zawrzeć w nim najistotniejsze wiadomości. Do każdej konfrontacji dodano kilkuzdaniowy komentarz. Materiał jest swojego rodzaju wiedzą w pigułce – do niektórych z wymienionych starć na pewno dojdzie jeszcze w tym roku.

Źródło:PC Pro.co.uk

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoundsGreat
  0
  Jak by ktoś tego nie wiedział...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jesli Internet Explorer dalej nie bedzie dzialal poprawnie z praktycznie kazdym standardem jezykow programowania WWW (htmle, javascipty i inne...) to dalej bedzie tracic pozycje na rynku.

   Programisci maja juz dosc tej kupy zwanej IE :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "PC Pro przygotował długi artykuł na ten temat"

    Długi napewno nie jest... 2 min na przeczytanie...

    I gdzie ta wiedza w pigułce? Minimum konkretów... Np.3. Larrabee vs CUDA czemu nie wspomniano o rozwiązaniu ATI/AMD? Brak wyczerpujacego "komentarza"...

    Nazwałbym to raczej subiektywną prognozą konfrontacji standardów...
    • avatar
     Dragon
     0
     A co do pojedynku Windows vs MacOS. Dlaczego jest napisana wersja Windowsa a nie ma wersji MacOS'a? Z tego wynika że mogłby to być pojedynek W7 vs MacOS 9.2 lub W7 vs MacOSX 10.5.
     Chodziło o Snow Leopard 10.6 ale to juz nie zostało napisane.
     Jak już tak jest pisane to lepiej wygladałoby Windows vs MacOS.