Ciekawostki

Ponad 100 części z drukarki 3D w kapsule załogowej NASA Orion

przeczytasz w 1 min.

NASA, Lockheed Martin, Stratasys i PADT wspólnie pracują nad kapsułą Orion, która ma zostać wykorzystana w załogowej misji na Marsa. Na jej konstrukcję złożą się części z drukarki 3D.

Agencja NASA planuje kolejne kosmiczne misje załogowe, a w ich realizacji pomóc ma kapsuła o nazwie Orion. Specyficzne potrzeby wymagają specyficznych części, dlatego też do produkcji wykorzystane zostaną drukarki 3D.

W kapsule załogowej Orion wykorzystanych zostanie ponad 100 części stworzonych na drukarkach 3D. Nad ich opracowywaniem czuwają: główny wykonawca, czyli Lockheed Martin, eksperci z tego obszaru – Stratasys oraz firma inżynieryjna PADT.

To drugie przedsiębiorstwo zapowiedziało, że części zostaną wykonane z zupełnie nowych materiałów. Odpowiedni skład i konstrukcja mają zapewnić astronautom wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Drukarki 3D sprawiają też, że projektanci otrzymują pełną swobodę i mogą postawić na zupełnie nowe rozwiązania, ponieważ nie są ograniczani przez istniejące części czy specyfikacje. Istotne jest to, że możliwe jest wydrukowanie czegoś, czego nie dałoby się wytworzyć w standardowy sposób.

Na razie nie wiadomo, na kiedy będzie gotowa nowa wersja kapsuły Orion, a już tym bardziej to, kiedy odbędzie się jej testowy lot. Zakłada się jednak, że w przyszłości pozwoli ona zrealizować ambitne plany, takie jak załogowy lot na Marsa.

Źródło: Reuters, Engadget. Foto: Lockheed Martin

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    r_e_s_e_t
    2
    News o niczym. Ani jednego konkretu.