Internet

Nasza Klasa schodzi na gry

przeczytasz w 1 min.

Nasza Klasa (teraz NK), czego by o niej teraz nie mówić, początkowo była serwisem, który miał jakąś ideę. Dziś zmienia się w podróbkę Facebooka, naśladując jego pomysły.

Twórcy portalu nk.pl wyraźnie stracli wizję, bowiem z największego serwisu społecznościowego czerpią od kilku miesięcy garściami. Zamiast próbować stworzyć realną alternatywę - kopiują go, tym samym przyzwyczajając swoich użytkowników do typowo facebookowych rozwiązań. A użytkownicy nie będą już wkrótce mieli wątpliwości i - nie oszukujmy się - przejdą do konkurencji. Dokładnie taki sam błąd popełniło rok temu Grono.net.

W dniu wczorajszym na łamach NK uruchomiony został system gier flashowych połączonych z systemem społecznościowym, a więc między innymi rywalizacją z naszymi znajomymi. M.in. w celu wprowadzenia tej funkcjonalności serwis forsował nowy regulamin, który doprowadził do naprawdę sporych niesnasek. Tego typu aplikacje są już od pewnego czasu fenomenem Facebooka, zaś w tworzenie ich włączały się największe firmy na całym świecie, upatrując w tym rozwiązaniu potencjalnych korzyści.

Gry z Naszej Klasy, czy raczej NK, nie są jednak oryginalne, podobnie jak sama idea ich wprowadzenia. Produkcja "Miejskie gangi" została zainspirowana kultowymi "Mafia Wars", zaś "Happy Harvest" nie różni się tak bardzo od niemniej popularnej "FarmVille". Łącznie serwis wprowadził siedem nowych gier przygotowanych przez zewnętrzne studia, a oferta ta w przyszłości zapewne będzie się poszerzać. Całość opatrzona jest masą wyskakujących powiadomień, które, o ile w przypadku Facebooka potrafią być irytujące, na Naszej Klasie doprowadzają do szału - jest ich za dużo i dotyczą mało istotnych rzeczy.

Obyśmy się mylili - wszak trzeba promować polskich przedsiębiorców. Ale jeśli serwis będzie dalej szedł tą drogą, wcale nie stworzy realnej alternatywy dla Facebooka. Wręcz przeciwnie - tylko mu pomoże. 

Źródło: NK Blog

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bandyto3xx
  0
  Ostatnio zbyt ostro biorą pomysłów z FB i to zdecydowanie przesadzają
  • avatar
   Grzesiek1010
   0
   Z czasem wprowadzą płatne dodatki do gier i inne duperele za euro gąbki które trzeba kupić przelewem albo sms i nakręca się interesik na głupich użytkownikach ...
   • avatar
    b1tzz
    0
    Ten serwis straci masę użytkowników... tak zaczyna się początek końca kiedyś dobrego serwisu. ;o
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     NK zamienia się w Fotkę i FB ;(
     • avatar
      CougarV6
      0
      Ludwiku Dornie!, Sabo!, Nasza Klaso! Nie idźcie tą drogą!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ha ha co za bezczelna zżyna :D Tak samo na gronie pojawił się czat na wzór tego z FB
       • avatar
        Nickon
        0
        Gadacie, że NK zmienia się w Fotkę i FB... Pomyślcie teraz logicznie. Zatrudnieni tam programiści za frajer kasy nie dostają, muszą rozwijać portal. Gdyby wpadli na pomysł, którego nigdzie indziej nie ma, to na pewno by go zrealizowali. Chcąc jednak utrzymać stanowisko i zarobić trochę kasy na użytkownikach, wprowadzają rozwiązania z innych portali (bo to już jest sprawdzone i się przyjęło). Sam studiuję programowanie i wiem, że prowadząc taki, czy inny portal, bazowałbym na czymś co już jest i co zarabia pieniądze. Niestety taki mamy świat, coraz większa konkurencja, trzeba walczyć o stanowisko.
        • avatar
         nover
         0
         Kilkanaście minut temu pojawiała się informacja na stronie głównej nk jakoby "przetwarzanie (dop. danych osobowych) audytuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych". Tylko ciekawe czemu brak jakiejkolwiek wzmianki o tym na stronie GIODO ?
         Jakoś taki komunikat (w ładniejszej oprawie) mnie w ogóle nie przekonuje, zwłaszcza, że po obejrzeniu totalnej zrzynki z gier na FB, to już kompletnie sobie podcięli gałąź w moich oczach.
         Po prostu żałosne i przykre.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          i tak im to nie pomoze ;)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Nasza-klasa skączyła się wraz ze zmianą nazwy na bezpłciowe NK. Teraz to takie mydło i powidło z tego zrobili.
           • avatar
            UnitedTerror
            0
            Dojenie z kasy nic więcej cyt."...Chcąc jednak utrzymać stanowisko i zarobić trochę kasy na użytkownikach, wprowadzają rozwiązania z innych portali (bo to już jest sprawdzone i się przyjęło)." jeżeli jest dobry pracownik to i tak go nie wyrzuca a wprowadzić jakieś innowacje które nie występują na innych portalach można by , oczywiście że to co sprawdzone jest dobre ale po pewnym czasie staje się "mało fajne" i nudne .A i to nie świat jest durny tylko ludzie...i to oni niszczą świat nic więcej pieprzona gonitwa za pieniędzmi sami zasrani materialiści którzy chcą się w krótkim czasie dorobić setek tysięcy a najlepiej milionów i przy okazji kogoś przy tym "wydymać" ,i jest jak jest ale kiedyś to pieprznie i oby jak najszybciej :)
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             "Dlaczego głupich? Chcesz grać, to możesz zapłacić. Za inne gry też się płaci. To jest biznes, a nie fundacja charytatywna."

             Głupich bo takich gier pisanych na kolanie są tysiące w Internecie - dla przykładu - tylko debil zapłaci miastu za możliwość jazdy rowerem po ścieżce rowerowej, kiedy taka ścieżka jest do użytku publicznego za darmo.

             Głupich bo nikt kto ma prawdziwe życie nie zajmuje się graniem w takie śmieci i upiększaniem swojego żałosnego profilu na NK.

             Głupich bo tylko idiota wpisuje swoje dane osobowe do największej otwartej bazy o ludności...

             Reasumując na NK jest masa ludzi głupich na których, i tu przyznam rację, można zbijać dalej pieniązki.
             • avatar
              Overclocker
              0
              powinno byc w tytule
              "NASZA KLASA SCHODZI NA PSY"
              • avatar
               entuzjasta789
               0
               Dzieci neo ze "śłitaśnymi" fotkami nie będą się już nudzić
               • avatar
                Vassago
                0
                I w ten sposób NK umrze(oby). Amen.
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 I o to w tym chodzi. Kasa.

                 A dzieci i ludzi mało rozgarniętych nie brakuje.
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Nasza-Kasa była dobra póki była Naszą-Klasą - "Portalem dla ludzi z klasą". O to chodziło w pomyśle i dlatego zyskała taką popularność. Dobre czasy skończyły się w momencie kiedy dodano system oceniania zdjęć. Widać było jaką drogą podąża zespół NK i jak bardzo ograniczony poziom myślenia reperzentują. Tylko kasa się liczy i to zrobiona na głupich i naiwnych małolatach oraz kurach domowych bez celu w życiu. Żona miała tam profil fikcyjny, gdzie promowała swoją biżuterię artystyczną. Codziennie miała 100-150 nowych komentarzy od kobiet po 50 ewidentnie nie mających zajęcia i tracących godziny na durnym komentowaniu każdego zdjęcia itd. Poziom przerażający. Potem śledzik, potem zmiana nazwy, potem wreszcie zmiana na NK i na koniec regulamin, który tylko skończony matoł może zaakceptować. I na koniec idiotyczne zapewnienia, że to że się zgadzamy na zrobienie czegokolwiek z danymi i zdjęciami nie doprowadzi do ich wykorzystania... żałosne. Trzeba mieć trochę przyzwoitości, nawet w biznesie. Robiąc dobrą robotę też można zarobić i nie trzeba żerować na głupocie. Mnie takie pieniądze nie cieszą. Jak widzę Was również. Może mamy więcej przyzwoitości i oleju w łepetynkach?