Konsole do gier

Natal prawdopodobnie w listopadzie 2010

przeczytasz w 1 min.

Poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące planów Microsoft odnośnie projektu Natal dla konsoli Xbox 360. Rok 2010 może przynieść wiele zmian w kwestii obsługi konsoli.

Najnowsze doniesienia sugerują, że Microsoft planuje wypuszczenie Natala na rynek dopiero w listopadzie roku 2010, czyli tuż przed sezonem świątecznym. W momencie jego premiery około 14 tytułów będzie mogło wykorzystać jego możliwości. Są to oczywiście znakomite wieści, o ile tylko znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Innym, ważnym czynnikiem dla wielu użytkowników uzależniającym to, czy zdecydują się na zakup urządzenia, będzie z pewnością jego cena. Microsoft chce zbliżyć ją do takiego poziomu, aby nikomu nie było szkoda "zaryzykować" wydanych na Natala pieniędzy. Oczywiście aby tak się stało urządzenie musiałaby kosztować na pewno poniżej 100$ - obecnie mówi się o kwocie 80$. Zarówno Microsoft, jak i developerzy, starają się aby koszt produkcji urządzenia pozwolił na jego sprzedaż za kwotę nawet 50$.

Czy faktycznie otrzymamy takie możliwości?

Źródła donoszą, że Microsoft planuje na początku udostępnić w sprzedaży 5 milionów sztuk urządzenia, wliczając w to Natale sprzedawane wraz z nowymi konsolami, tj. w zestawach. Takie wyliczenia mają zagwarantować płynność sprzedaży w razie gdyby okazało się, że sprzęt schodzi jak ciepłe bułeczki.

Oczywiście sukces urządzenia zależeć będzie od oprogramowania, które będzie go wykorzystywało. 12 wydawców na chwilę obecną zapowiedziało, że rozpoczną pracę nad zaimplementowaniem Natala do swoich gier. Jedynym z tytułów, którego możemy być pewni jest Fable III.

Kolejnych informacji odnośnie projektu Natal powinniśmy spodziewać się przy okazji większych imprez poświęconych gamingowi i branży elektronicznej.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Póki to tylko reklama, to ciężko mi uwierzyć, że zrobią coś takiego.
  Jeśli jednak im się uda, będzie to wielki skok naprzód.
  • avatar
   SoundsGreat
   0
   Walka natalem w Fable III to może być coś. W końcu będzie można się wyżyć na swoich przeciwnikach bardziej fizycznie. Oczywiście nie oczekuję, że moje ruchy idealnie zamienia się w kombinacje ciosów.. a szkoda - to było by COŚ.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mi to by nie pasowało.. takie skakanie przed kompem/konsolą nie pasuje... i wg mnie to sie ne przyjmie:)
    • avatar
     19arek93
     0
     Fajnie to wygląda, szkoda jedynie że nie działa skoro chyba żadna scena nie była z obsługą tego "czegoś" na żywo.
     • avatar
      szawel
      0
      NV chwali się kartami z kartonu posklejanymi na kropelkę, MS interfejsem którego nie ma... Kto teraz? Może Nokia wprowadzi transmisje zapachów do telefonów? ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Po kwadransie machania kończynami większość "natalczyków" padnie na pysk z wyczerpania.

       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Do cen podanych w news'ie należy dodać po jednym zerze do każdej. Nie wierzę, by coś takiego kosztowało poniżej 200$. To byłby przełom cenowy ultranowoczesnych technologii.


        PS: Pewnie będą zróżnicowane wersje Natal'a np. bez rozpoznawania mowy, czy obsługa tylko gier i to konkretnych... A pewnie będzie i też wersja ze wszystkimi pokazanymi funkcjami na filmie...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         super czekam z niecierpliwością tylko kolor tego czujnika (czarny) pasuje do białego xpudła jak świni Chomonto pozdrawiam