Gry

Need for Speed: SHIFT bez aktywacji przez Internet

przeczytasz w 1 min.

Jak zapewne pamiętacie trzy dni temu koncern Electronic Arts ujawnił minimalne wymagania sprzętowe najnowszej odsłony serii Need for Speed. Jedną z pierwszych pozycji owej specyfikacji była informacja o potrzebie posiadania połączenia sieciowego co mogło sugerować, iż w grze zastosowany zostanie modny ostatnio system aktywacji przez Internet

Spodziewając się gwałtownej reakcji graczy jeden z zagranicznych serwisów internetowych - Bluesnews.com skontaktował się z przedstawicielami Electronic Artsw celu wyjaśnienia czy faktycznie łącze internetowe będzie niezbędne dla procesu instalacji gry. Co ciekawe okazuje się, że nie.

Zgodnie z oświadczeniem EA wskazane w  podanej specyfikacji sprzętowej połączenie z Internetem wymagane jest tylko w przypadku gry w sieci. Sama gra zabezpieczona będzie systemem SecuROM, który nie będzie odwoływał się do aktywacji przez Internet. Co ważne jednak sieciowa autoryzacja produktu następować będzie w momencie sprawdzania dostępności ewentualnych aktualizacji oraz w przypadku prowadzenia rozgrywek online.

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No, to chyba normalne, że firma chce wyciąć piratów z rozgrywek sieciowych. Zresztą nie będzie pierwsza... MS czy inny Blizzard co trochę "rozdaje bany" :)

  A pomysł z aktualizacjami mi się podoba. Nie masz oryginału, nie masz patcha. Podobny numer był w Operation Flashpoint. Grasz na piracie, po jakimś czasie gra powoli przestaje działać. Jestem za, bo dlaczego człowiek, który grę ukradł, ma się nią cieszyć jak ten, który ją kupi za ciężko zarobione pieniądze.

  • avatar
   szawel
   0
   Jak zwykle zabezpieczenia będą bardziej uciążliwe dla kupujących niż dla ściągających, którzy ominą je jednym crackiem. Dla mnie te wszystkie zabezpieczenia tylko zwiększają koszty produkcji gry, a i tak nic nie zabezpieczają. No może na tydzień od premiery.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tak się zastanawiam, kiedy te tępe pały zrozumieją, że umieszczanie zabezpieczeń nie zabezpiecza przed piratami, a tylko uprzykrza życie legalnym użytkownikom. Do tego dochodzi wyższa cena za soft, a crack wyjdzie max kilka dni po premierze i po zabezpieczeniu...
    • avatar
     mbuczek
     0
     Co to jest za słowny potworek "autentykacja"? W języku polskim są słowa: identyfikacja, autoryzacja, uwierzytelnianie, więc w jakim celu szanowni redaktorzy stosują takie błędne kalki z angielskiego jak "autentykacja"? Rozumiem, że artykuł jest tłumaczeniem z języka angielskiego, ale angielskie słowa należy tłumaczyć na język polski a nie bezmyślnie i mechanicznie dostosowywać tylko do polskiej pisowni.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      to będzie shit nie shift
      • avatar
       arturoski
       0
       Ciekawe czy będzie pełne wsparcie dla Logitecha G25...