RTV

Netflix: pojawiły się polskie napisy, mogą pojawić się reklamy

przeczytasz w 1 min.

Dobra i nieco gorsza wiadomość dla Polaków korzystających z Netfliksa.

Netflix HoC

Oficjalnie Netflix wciąż jest w Polsce niedostępny. Istnieją jednak pewne sposoby na ominięcie blokady i też żadną tajemnicą nie jest, że wielu ludzi w naszym kraju z nich korzysta. Jeśli jesteś jednym z nich, pewnie ucieszy cię ta informacja – jedna z najpopularniejszych platform wideo wprowadziła polskie napisy. No, przynajmniej do niektórych produkcji.

Wprowadzenie polskich napisów odbyło się „po cichu”. Dlatego też nie do końca wiadomo jak należy to interpretować. Czy jest to tylko ukłon w stronę użytkowników polskojęzycznych mieszkających w krajach objętych zasięgiem usługi? A może jednak pierwszy krok w stronę zapowiedzianej już jakiś czas temu ekspansji Netfliksa na kolejne terytoria, która ma zakończyć się najpóźniej w 2020 roku? Mamy nadzieję, że jednak to drugie.

Netflix napisy PL
W Netfliksie pojawiły się polskie napisy. Jako jedna z pierwszych zauważyła to Kaja Szafrańska z Jakbyniepatrzeć i to z jej fanpage’a pochodzi screen widniejący powyżej.

To jednak nie jedyna nowość w Netfliksie. Właściciele amerykańskiej usługi eksperymentują bowiem ponoć z reklamami przed i po materiale. Najprawdopodobniej będą to jednak nieuciążliwe, 20-sekundowe reklamy, które ponadto pojawią się wyłącznie przy treściach autorstwa samego Netfliksa. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy i czy w ogóle reklamy na dobre zagoszczą na tej platformie.

Źródło: PCWorld, Jakbyniepatrzeć, Digital Trends, Netflix

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Netflix w Polsce... I wszystkie śmieszne serwisy VOD z klasyką udającą nowości idzie na grzyby. Mogliby tylko później uruchomić wypożyczalnię płyt - większość dobrych, starych filmów z lat 40-60 mają tylko w wersji DVD.
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Czekam z niecierpliwością na netflixa z nadzieja ze większość seriali bedzie z napisami pl :)
   • avatar
    moorell
    1
    "nieuciążliwe, 20-sekundowe reklamy"

    W jakim sensie są one "nieuciążliwe"? Dla mnie nawet te 5 sekund youtubowej reklamy jest uciążliwe, a co dopiero 20!

    Jeśli miałoby to wyglądać tak, że płacę abonament, a do tego będą się jeszcze wyświetlać "nieuciążliwe" reklamy to dla mnie będzie to zgon Netflix-a. Jego najważniejszą zaletą jest właśnie 100-procentowa "nieuciążliwość"!