RTV

Netflix taki sam w całej Europie? W pewnym sensie…

przeczytasz w 1 min.

Jako Europejczyk, otrzymasz dostęp do katalogu ze swojego kraju na ternie wszystkich 28 państw członkowskich.

Blokady regionalne Netfliksa (innych usług zresztą też) to powód do licznych narzekań. Wreszcie jednak postanowiono coś z tym zrobić. Oficjalnie ogłoszono, że Netflix będzie taki sam w całej Europie – tyle tylko, że wyłącznie dla ciebie.

O co chodzi? Krótko mówiąc: niestety nie dojdzie do ujednolicenia oferty Netfliksa na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej, ponieważ na to nie zgadzają się same wytwórnie. Uzyskano za to coś innego, szczególnie ważnego dla osób, które z różnych powodów wiele podróżują po krajach członkowskich. 

Już od 2017 roku niezależnie od tego, w którym kraju członkowskim UE będziecie się znajdowali, będziecie mieli dostęp do tego samego (dostępnego w Polsce) katalogu filmów i seriali. Do tej pory nie było to możliwe – chyba, że z wykorzystaniem nie do końca legalnego narzędzia, na przykład VPN-u.

To rozwiązanie ma być pierwszym krokiem w kierunku całkowitego zniesienia blokad na podstawie lokalizacji, na terenie całej Unii Europejskiej. W takim przypadku pozostaje tylko kibicować, by zmiany weszły w życie tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie tylko Netflix bowiem potrafi zawieść (lub wkurzyć) geoblokadami, ale też szereg innych usług i serwisów internetowych.

Warto w tym miejscu podkreślić, że powodzenie tych starań jest naprawdę prawdopodobne. Również na przyszły rok zapowiedziano w końcu wycofanie opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej. 

Źródło: Reuters

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rbialo
  8
  Naprawdę, czasem jak coś napiszecie to...

  To nie jest żadne rozwiązanie dla problemu blokad regionalnych tylko wręcz podniesienie go do potęgi! Faktyczne rozwiązanie jest proste: cała Europa jest jednym obszarem z jedna ofertą.

  I to nie powinny być ustalenia "Netflix vs. wytwórnie filmowe" tylko "Komisja Europejska vs. wszelkie firmy które mają chęć robić biznes w Europie".
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Wolę mój odtwarzacz Blu Ray z dużo lepsza jakośćią!!! Netflix-Bitrate około 6Mbps! Blu-Ray około 50 Mbps! Dziękuję nie skorzystam z Netflixa!!! Ale ci co lubia artefakty na ekranie powinni byc zadowoleni!!!
   • avatar
    Fiona
    3
    To jakieś brednie, ktoś to to pisał chyba z odżywkami przesadził....

    Takie podejście wzmacnia blokady, kupiłeś w Polsce jesteś w Hiszpanii - gucio, jesteś skazany na Polskę....
    Koniec szlus, polska i już....
    ...................................................................................
    Polski N nie jest wart pieniędzy jakich za niego chcą.

    Mam od paru lat amerykańską wersję, polskiej nie kupie jeszcze b. długo.... NIE warto...
    • avatar
     Dudi4Fr
     2
     Wszystko fajnie tylko że z ujednoliceniceniem oferty, zrobią to samo z cenami a 15 euro dla niemca czy francuza to nie to samo co 60-70 złotych dla Polaka...
     • avatar
      zed76
      1
      Uważam że powinni umożliwić włączenie polskich napisów przynajmniej , niezależnie od kraju gdzie się wykupiło usługę . Mieszkam teraz w angli i mogę włączyć napisy chinskie czy jakieś inne znaczki ale polskich się nie da .
      • avatar
       sn00p
       -1
       Problem polega na tym że cała Europa jak i Kanada chcę mieć te same treści co USA. Wcale mnie to nie dziwi. Mam wersję US od ponad 2 lat i nie sądzę że, można nawet porównywać US do reszty.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Czyli teraz podróżując po Europie będę miał dostęp tylko i wyłącznie do tej samej marnej części katalogu Netflixa co w Polsce? Super :-)