Konsole do gier

New Nintendo 3DS jest już w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Wraz z handheldami na rynku zadebiutowały gry, które mają teraz być jeszcze ładniejsze.

New Nintendo 3DS

Od kilku dni na polskim rynku dostępne są już nowe przenośne konsole firmy Nintendo – New 3DS i New 3DS XL. Wraz z nimi zadebiutowały nowe wersje gier, które dzięki ich możliwościom mają wyglądać jeszcze lepiej.

New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL to przede wszystkim bardziej wydajny procesor, nowe opcje sterowania, ulepszony widok 3D i wydłużony czas pracy na jednym naładowaniu. Dokładne podsumowanie zmian znajdziecie w jednym z wcześniejszych newsów.

Japoński gigant zadbał o to, by nowe handheldy były kompatybilne wstecz, dzięki czemu bez problemu zagramy we wszystkie obecne gry na 3DS. Jednocześnie jednak producent tworzy też tytuły, których jakość w stu procentach docenimy jedynie na New 3DS.

Przykładem takiej gry może być Xenoblade Chronicles X. Tytuł ten trafi wyłącznie na New 3DS/New 3DS XL, ponieważ twórcy uważają, że starsza generacja nie byłaby sobie w stanie z nim poradzić. 

Są jednak także produkcje, które pojawiają się na obydwóch platformach, ale na New mają po prostu wyglądać lepiej. Z pierwszych recenzji wynika, że Moster Hunter 4 Ultimate na nowej konsoli faktycznie prezentuje się minimalnie lepiej, a przy okazji skrócone zostały czasy ładowania.

MH4 New 3DS
Porównanie Monster Hunter 4 - pomimo słabej jakości screenów widać rożnicę w cieniach. / Reddit

Inna zaleta nowego 3DS’a to C-Stick. Testy gry The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D wykazały, że nowa gałka analogowa znacząco ułatwia sterowanie kamerą podczas zabawy, co szczególnie przydaje się w trakcie walk z bossami. 

Nowe handheldy Nintendo są już dostępne na polskim rynku. Ceny rozpoczynają się od 830 złotych za New 3DS i od 1100 złotych za New 3DS XL (z grą w zestawie).

Źródło: Nintendo, VG247, GameSpot

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Łukasz9365
  4
  Mam wersję sprowadzoną z Australii teraz jeszcze wersję Majora's Mask. Konsola ze względu na gry jest warta każdej ceny :D
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Mam nowego 3DSa wraz z nowym Monster Hunterem. Dawno tak dobrze się nie bawiłem z grą, zresztą Metacritic nie kłamie.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Poprawka do artykułu Chodzi o "Xenoblade Chronicles 3d" na 3DS bo wersja "Xenoblade Chronicles X" to jest kontynuacja pierwszej części "Xenoblade Chronicles" z Wii na Wii U
    • avatar
     Akatzuky
     -2
     Jak kupować 3DS to tylko dla pokemonów bo na pewno nie dla grafiki
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Chyba zakupię ze względu na Monster Hunter'a...
      • avatar
       zakius
       0
       nie wyrobili się z nowymi pokemonami? to będzie new2DS niedługo
       może do tego czasu sobie odłożę na taką zabawkę...
       • avatar
        Eyesofthesouth
        0
        cena przesadzona