Mobile

NexDock 2 - sposób na zmianę smartfona w laptop

przeczytasz w 1 min.

NexDock 2 na pierwszy rzut oka wygląda jak laptop, ale pozbawiony jest wnętrza. Zastępuje je bowiem podłączony smartfon.

Wydajność smartfonów systematycznie wzrasta. Chociaż pozwalają one na korzystanie z coraz bardziej zaawansowanych aplikacji i gier to nie dla wszystkich jest to komfortowe, głównie z racji gabarytów tych urządzeń. Pojawiają się jednak sposoby na ominięcie tego problemu, NexDock 2 to jeden z nich.

NexDock 2

Idea tego rozwiązania jest bardzo prosta i nie powinna nikogo zaskoczyć. NexDock 2 na pierwszy rzut oka wygląda jak laptop, ale pozbawiony jest wnętrza. Poza wyświetlaczem (13.3 cala, Full HD) można liczyć tu na baterię, klawiaturę oraz trackpad, a także zestaw potrzebnych złączy. Jak widać, to zdecydowanie za mało do jakiejkolwiek pracy. I tu na scenę wkracza smartfon, który po podłączeniu zapewni niezbędną resztę.

Twórcy chwalą się, iż za ułamek kosztów laptopa można cieszyć się tutaj charakterystycznym dla tych urządzeń komfortem pracy. To oczywiście spore uproszczenie, bo będąc dokładnym trzeba pamiętać, że do pracy potrzebny jest też smartfon. Najlepiej wydajny i oferujący tryb pracy stacjonarnej. I tu twórcy myślą przyszłościowo, tryb ten ma być bowiem jedną z nowości, jakie przyniesie Android 10.

NexDock 2 specyfikacja

 • wyświetlacz: 13.3” IPS LCD 1920x1080 pikseli, 16:9
 • bateria: 38 Wh 
 • 4 głośniki 1W
 • USB-C, HDMI
 • USB-C (do ładowania), USB-C 3.0, USB-A 3.0, 3.5mm audio jack, czytnik kart microSD
 • wymiary: 317 x 215 x 15.9 mm  
 • waga: 1420 g

NexDock 2 cena

Kampania promująca NexDock 2 na platformie Kickstarter cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Chociaż do jej zakończenia pozostaje sporo czasu, już teraz można określać ją jako sukces. Twórcy planowali zebrać 50 000 dolarów, aktualnie mają na koncie już ponad 255 000 dolarów. Chcący wesprzeć projekt i cieszyć się NexDock 2 muszą wydadzą 199 dolarów (są też droższe pakiety).

Źródło: Nex Computer, kickstarter

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  3
  Tego przypadkiem Asus z dekadę temu nie zaprezentował z ichniejszym telefonem?
  • avatar
   Manveru1986
   -2
   Brzydki :/
   • avatar
    Diuran
    -3
    Spodziewałem się że dadzą gigantyczną baterie a tu taka mała bo tylko 38 Wh, głośniki to żart, mają miejsca a dają 1W , spodziewał bym sie min 15W.

    Z wyglądu ładny, własciwie wyglada jak 90% innych laptopow na rynku jest ok.

    Powinni zrobic wersje 15 cali i upchnąć wiecej i lepiej.
    • avatar
     ch3rub
     0
     Pomysł mi się bardzo podoba. Dokładnie czegoś takiego szukałem i nie znalazłem. Na ten moment, po lekturze testów DeX'a, ciągle to jeszcze nie domaga w kwestii softu ale fakt, że takie rozwiązania się pojawiają to dla mnie krok we właściwym kierunku.

     Desktop + smartphone i właśnie taki "interfejs" to byłoby idealne połączenie. Na ten moment w końcu kupiłem Lenovo Yoge bo nie ma jeszcze dostatecznie funkcjonalnego sposobu na wykorzystanie telefonu w roli laptopa. Próbowałem z tabletem ale to też się słabo sprawdzało.
     • avatar
      lordshaitis
      0
      Świetne rozwiązanie miał asus z wsuwanym telefonem w tablet( tylko cena porażka) padfone się to nazywało, teraz jak by można było taki zrobić w formie np lenovo yoga book to juz by było ciekawie. Dla mnie podłączanie tel po kablu to nieporozumienie, laptop=mobilność, z dyndającym fonem po kablu trochę bez sensu.