Procesory

Nie będzie obniżek Core 2

przeczytasz w 1 min.

Intel nie ma w planach obniżek cen procesorów Core 2, mimo tego, że ma świadomość, że wiele z nich przestaje się sprzedawać właśnie ze względu na cenę.

Na chwilę obecną, decyzją Intela jest utrzymywanie cen Core 2 Duo i Quad na równym poziomie conajmej do 17 stycznia. Jeśli producent będzie myślał o jakichkolwiek obniżkach, to należy spodziewać się ich dopiero po tej dacie.

Aktualnie najszybszy Core 2 Duo E8600 taktowany zegarem 3.33GHz będzie dalej kosztował 266$, podobnie jak Core i5 670 (3.46GHz), który jest zdecydowanie szybszym procesorem. To samo będzie dotyczyć innych procesorów Core 2 Duo, które będą dalej w sprzedaży, nawet w momencie premiery Core i5 Westmere 32nm Clarkdale.

Procesory Core 2 Quad już nie nadążają za wieloma modelami z rodziny Core i5 i Core i7 Lynnfield, ale i tu Intel nie zdecydował się na obniżkę cen "starych" 45nm procesorów Yorkfiled.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  wiadomo, ze nie bedzie obnizek - przeciez wiecej kar pienieznych sie szykuje intelowi ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   tak ale brak obniżek jeszcze bardziej pogrąży Core 2
   z miesiąca na miesiąc stają się coraz mniej opłacalne (czytań wogule nie opłacalne)....
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja to widzę troszkę inaczej: Intel nie obniża cen swoich procesorów, bo mimo wysypu nowych CPU od AMD nie widzi z ich strony zagrożenia - i to nie dla tego że go nie ma, po prostu wydał już tyle na kampanie reklamowe oraz cały PR, że wieży święcie że ludzie (funboy`e) i tak kupią Intele bez przeanalizowania wszystkich za i przeciw.

    A po drugie coraz większy udział na świecie stanowią komputery przenośne, gdzie intel jest bezsprzecznie monopolistą, i tu też nie boi się zagrożenia ze strony AMD.

    Styczniowa data też nie jest przypadkowa, bo jak już ludzie nakupią na święta procesorów Intela za niemałe pieniądze, to w zależności od sprzedaży w tym okresie Intela przeanalizuje wszystkie za i przeciw i może (ale wcale nie musi) obniży (jak już to nieznacznie) ceny swoich CPU.

    Pozdrawiam D.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja tam i tak czekam jak będzie Phenom II X6 BE i ATI 6xxx. I wtedy przesiadka na nowego kompa !!!
     • avatar
      Huntcold99
      0
      Im więcej tych afer Intela tym więcej klientów przesiądzie się na AMD a przed Intelem nie wróże wesołej przyszłości chyba, że coś wymyślą