Oprogramowanie

Nie ma 2.2, a Android 2.3 jeszcze w tym roku!

przeczytasz w 1 min.

Choć wciąż nie doczekaliśmy się premiery wersji 2.2 o pseudonimie Froyo, a najaktualniejszy 2.1 w trybie pilnym dostosowywany jest do będących już na rynku telefonów, Google wybiega w przyszłość.

I jak się okazuje wcale nie tak odległą. Kolejna wersja Androida - roboczo pozwoliliśmy sobie określić ją mianem 2.3, choć oczywiście nie jest to nic pewnego  - ukaże się jeszcze w tym roku, na pewno będzie to jednak dopiero jego ostatni kwartał.

O ile Froyo skupi się przede wszystkim na wydajności tego mobilnego systemu operacyjnego, "Gingerbeard" odniesie się z kolei do ostatnich debat na temat Flasha, HTML 5 i ogólnie przyszłości sieciowych multimediów. System wprowadzi między innymi nowy kodek WebM, który umożliwi komfortowe przeglądanie filmów za pomocą telefonu komórkowego w jakości gwarantowanej przez najnowsze technologie.

Póki to jednak nastąpi - czekamy na Androida 2.2. Ptaszki ćwierkają, że do premiery może dojść w dosłownie każdej chwili.

Źródło: Afterdawn

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bandyto3xx
  0
  Własnie został zaprezentowany :-)
  • avatar
   krzysiek
   0
   ojojoj - niezły burdel sie zapowiada. Sporo wersji, cześc aplikacji dziła tylko na jednej wersji, część na innej, update systemu musi wypuścić producent telefonu ect...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co to za problem z tym updatem softu w iphonie ściąga się nową wersje i tyle a tu trzeba czekać rok albo łamać system...