Ciekawostki

Nie muszą, ale chcą - znani dyrektorzy, którzy wstają przed siódmą

przeczytasz w 1 min.

Tim Cook wstaje jeszcze przed wschodem słońca, Jack Dorsey nieco później, ale jeszcze przed pracą zalicza 10-kilometrowy bieg.

Mogłoby się wydawać, że bogacze stojący na czele największych globalnych marek mogą sobie pozwolić na leniuchowanie i wstawanie z łóżka w okolicach południa. Może i faktycznie mogą, ale niekoniecznie chcą. W branży IT (i nie tylko) nie brakuje dyrektorów, którzy dzień rozpoczynają wraz ze wschodem słońca albo nawet wcześniej.

Jednym z najbardziej znanych rannych ptaszków jest Tim Cook. Dyrektor generalny firmy Apple codziennie wstaje z łózka o 3.45, a pierwszą jego czynnością jest sprawdzenie poczty e-mail. Po wizycie na siłowni i w Starbucksie zabiera się za pracę, lecz – jak mówi – „jeśli kochasz to co robisz, to tak naprawdę nie myślisz o tym jak o pracy”.

Dwie godziny później na nogach jest Richard Branson. Charakterystyczny przedsiębiorca stojący na czele grupy Virgin budzi się o 5.45 i ćwiczy, nawet, jeśli przebywa właśnie na prywatnej wyspie. Pół godziny wcześniej dzień rozpoczyna dyrektor generalny Virgin America, czyli David Cush, który w dodatku od razu zabiera się za pracę.

Ursula Burns – dyrektor generalna firmy Xerox – wychodzi z łóżka o 5.15 i z przerwami pracuje czasem aż do północy. Przerwy wykorzystuje nie tylko na posiłki, ale też treningi. O tej samej godzinie budzi się były dyrektor Google, a obecnie zarządzający grupą AOL Tim Armstrong, który każdego dnia oprócz pracy ćwiczy, czyta i spędza czas z rodziną. Nie odpisuje też na maile przed 7.00.

O wpół do szóstej wstaje Jack Dorsey, współzałożyciel Twittera. Dzień zaczyna od medytacji i 10-kilometrowego biegu. Do pobudki przed siódmą przyznają się też między innymi Vittorio Colao z Vodafone, Mary Barra z General Motors, Sergio Marchionne z Fiat Chrysler oraz Jeff Immelt z General Electric.

Ot, ciekawostka.

Źródło: Business Insider, Yahoo Finance

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  r_e_s_e_t
  7
  Większość korporacji technologicznych znajduje się na zachodnim wybrzeżu USA GMT+9, a całe USA działa w rytmie giełdy NY GMT+5 i dlatego CEO wstają bardzo wcześnie. Ot cała filozofia.
  • avatar
   Marucins
   5
   OK można wstawać i o 5, 6 czy 3 ale o której oni kładą się spać? Razem z kurami?
   • avatar
    Foxy the Pirate
    2
    „jeśli kochasz to co robisz, to tak naprawdę nie myślisz o tym jak o pracy”
    Tylko ilu ludzi na świecie może sobie na to pozwolić? promil? ćwierć promila?
    • avatar
     Konto usunięte
     -7
     Naprawdę szokujące, a o której jedzą śniadanie?

     Rozumiem, że to bardzo ważny temat i trzeba szybko publikować, ale pierwsze zdanie i już błąd?

     "Tim Cook wstaje jeszcze przed wschodem słońca, Jack Dorsey nieco później, ale jeszcze pzred pracą zalicza 10-kilometrowy bieg."

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login