Aplikacje mobilne

Niebezpieczna aplikacja w oficjalnym sklepie Apple - niemal 500 zł „w plecy”

przeczytasz w 1 min.

Czym aplikacja kusi ofiary? Oficjalnie jej zadaniem jest ustalanie kalorii posiłku, któremu użytkownik zrobi zdjęcie. Ostatecznie może skończyć się utratą 479 zł.

Często mówi się, że wśród mobilnych systemów operacyjnych to Apple iOS jest tym gwarantującym użytkownikom większe bezpieczeństwo. I tutaj pojawiają się jednak niebezpieczne aplikacje, o czym informuje właśnie Niebezpiecznik.

Aplikacja nosi nazwę Food Calories Detector, ale działa na innej zasadzie niż większość szkodliwych aplikacji pojawiających się na Google Android. Przede wszystkim warto zaznaczyć, iż nie ma na celu wyłudzania danych użytkowników, ale ich pieniądze. Mowa o sporej kwocie - 479 zł.

Czym aplikacja kusi ofiary? Oficjalnie jej zadaniem jest ustalanie kalorii posiłku, któremu użytkownik zrobi zdjęcie. Gdy odbywa się proces skanowania palec użytkownika musi spoczywać na przycisku HOME. Oczywiście chodzi o to, aby za pomocą znajdującego się tam czytnika linii papilarnych dokonać akceptacji płatności.


Apple usunęło już aplikację ze swojego sklepu, ale można przypuszczać, że pojawią się osoby będące jej ofiarami. Zwłaszcza, że aplikacja była reklamowana na Instagramie. Jeśli ściągnęliście omawianą aplikacje to sprawdźcie historię swoich płatności. W przypadku braku zwrotu utraconej kwoty trzeba będzie zgłosić się do Apple.

Źródło: niebezpiecznik

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mszark
  0
  Podobno fani apple już domagają się przywrócenia apki. To skandal, że nie mogą wydać tej kasy.
  • avatar
   Fourth Illusion
   -7
   To jak juz kopjujecie wiadomosci to skopjujcie je w calosci, apple zwrocilo cala kase z automatu #FAKENEWS