Telefony

Niesamowity pomysł na telefon Mozilli

Tomasz | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Tomasz
27 komentarzy Dyskutuj z nami

Mozilla, organizacja znana nam głównie z programów Firefox i Thunderbird, postanowiła zaprojektować smartfon marzeń. Bez wątpienia przedstawiony telefon Seabird wywołuje duże emocje. 

  Warto przeczytać:
 

Autorem projektu jest Billy May, członek grupy Mozilla Labs zrzeszajacej ludzi, którzy pragną dzielić się z innymi swymi wizjami przyszłości internetu oraz samej Mozilli.

Podstawowym wyzwaniem, z którym zmagają się projektanci i nabywcy telefonów, jest wygoda i komfort użytkowania. Billy May zaproponował szereg rozwiązań, które zapewnią pełną kontrolę nad urządzeniem w każdych warunkach.

Dzięki zajmującemu całą powierzchnię urządzenia panelowi dotykowemu oraz klawiaturze wyświetlanej za pomocą piko-projektora (jednego lub dwóch) dostęp do wszystkich funkcji jest łatwy i natychmiastowy. Kontroler przypominający lekką, bezprzewodową mysz nie wymagającą podkładki to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach - może on działać także jako bezprzewodowa słuchawka Bluetooth. Seabird za pomocą wbudowanego piko-projektora (o jasności 45 lumenów) pozwala także wyświetlić obraz o rozdzielczości 960 x 600 pikseli co sprawia, że będziemy mieli do czynienia z prawdziwym przenośnym komputerem.

Poniżej animacja przedstawiająca niezwykłą funkcjonalność telefonu Seabird.

 

Poza parametrami projektorów i informacją o zintegrowanym aparacie cyfrowym o rozdzielczości 8 Mpix, żadne dokładniejsze dane techniczne nie zostały wyszczególnione. Problemem może okazać się moc baterii, niewystarczająca do zasilenia wszystkich tych wspaniałych rozwiązań przez odpowiednio długi czas.

Niestety, jest to jedynie artystyczny projekt, a Mozilla nie zamierza doprowadzić do jego realizacji. Możemy mieć tylko nadzieję, że któryś z producentów sprzętu elektronicznego podchwyci pomysł i wykorzysta go we własnym urządzeniu.

Źródło: Tom's Guide

Polecamy artykuły:    
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gonzo
  Bardzo interesujące, aż szkoda, że nie chcą tego zrealizować. Strach jedynie pomyśleć ile taki 'telefon' mógłby kosztować.
 • avatar
  Ari93
  cos niesamowitego...
 • avatar
  bullseye
  Świetny.
 • avatar
  Konto usunięte
  telefon super, a sama prezentacja zrealizowana po mistrzowsku.
 • avatar
  Konto usunięte
  telefon super, a sama prezentacja zrealizowana po mistrzowsku.
 • avatar
  Konto usunięte
  coś pięknego ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Przykro mi to pisać ale w przypadku niektórych newsów poziom dziennikarstwa po prostu puka w dno od spodu. Mogę się domyślać, że autor newsa upiera się przy nazywaniu tego projektu "Seabird 2D" dlatego, by dodać podobny artykuł traktujący o jego bliźniaczym modelu "Seabird 3D", który można podziwiać tutaj http://www.youtube.com/watch?v=WvxKGDDCZrk Albo dlatego, że cała jego wiedza na ten temat pochodzi z tytułu filmu na youtube. I proszę nie pisać, że powinienem obwiniać "Tom's Guide", tam "2D" jest użyte tylko w opisie filmu. Doceniam starania ludzi, którzy przekładają na nasz język newsy znalezione na innych portalach ale chciałbym mieć poczucie, że wiedzą o czym piszą. Takie błędy powodują, że tak nie jest
 • avatar
  Konto usunięte
  magia ....
 • avatar
  Szafirek
  Świetna prezentacja i naprawdę coś innowacyjnego. Pozostaje czekać i mieć nadzieję że ktoś to zrealizuje i będzie w miarę tanie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wątpię, że pezentowany sprzęt pojawi się w takiej formie i rozsądnej cenie... Raczej to bardzo odległa przyszłość, a podobnych pomysłów nie brakuje ;) W zasadzie to niektóre z nich już dziś mogłyby się stać podstawowym wyposażeniem naszych smartphone-ów. Ale po co od razu zasypywać rynek nowinkami, skoro nadal na starych rozwiązaniach można nieźle zarabiać ? :)
 • avatar
  pawelczykesik
  Jedna sprawa... Jeżeli to ma być takie rewolucyjne i w ogóle, to dlaczego nie skorzystają z opracowywanej przez wiele pokoleń technologii umieszczenia gniazda słuchawkowego u góry urządzenia, a nie z boku?!... Przecież nikt nie nosi telefonu w kieszeni w poprzek(?), to jest masakrycznie niewygodna opcja podpinania słuchawek...
 • avatar
  tom_1984
  Moim telefonem marzeń jest taki który umożliwia rozmowy i pisanie SMS-ów. Bez aparatow, kamer, bluetooth, podczerwieni, mp3, radia, gier.
 • avatar
  Obiektor
  Telefon marzenie
 • avatar
  wildthink
  Są takie telefony, np ZTE S302 - są to tzw. telefony "dla seniora" - więc Wasze marzenia mogą się ziścić. ;-)
 • avatar
  CESARZ987655
  telefon ktury może bedzie na tyle dobry że nie będę chciał nim żucić
 • avatar
  Konto usunięte
  i na coś takiego czekam...
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie wiem co w nim takiego wspaniałego. Jak dla mnie jest ochydny i żadnych rewolucyjnych rozwiązań. Co z tego, że miałby 2 projektory, skoro na baterii by wytrzymywał poniżej godziny. Już lepiej dać wysuwaną fizyczną klawiaturę i tv-out