Chłodzenie

Niewielki cooler dla CPU: Spire DualStar

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Wewnątrz obudowy komputera gorączka panuje nie tylko teraz, w sezonie letnich upałów, a jednym z podzespołów, który musi się napocić najbardziej, jest procesor. Żeby biedaczek się nie przegrzał, firma Spire proponuje coś na ochłodę: cooler o nazwie DualStar.

Urządzenie ma wymiary 115 x 108 x 47 mm i charakteryzuje się dwoma, 8 mm rurkami cieplnymi (heatpipes), które mają za zadanie przenosić ciepło z procesora na radiator, składającego się z 50 aluminiowych finów oraz 105 mm wentylatorem, reagującym na światło UV. Według zapowiedzi producent, ów wentylator będzie pracował z prędkością 2200 RPM (obrotów na minutę), przy maksymalnym natężeniu dźwięku - 26 dBA.

Ponadto DualStar oferuje cztery antywibracyjne gumy mocujące wentylator oraz będzie współpracował z jednostkami Intela (LGA 775, 1156) i AMD (AM2). Premiera ma nastąpić pod koniec tego miesiąca, ceny niestety nie zapowiedziano.

źródło: TechConnect

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Oby bylo to CICHE i tanie zastępstwo boxowego coolera to odniesie sukces:) (nie kazdy kreci:))
 • avatar
  torture
  Dokładnie. Tani i cichy - można zmienić boxa. Sam kiedyś tak zrobiłem z Athlonem kupując AC Alpine 64. Tanie, małe, super ciche :)
 • avatar
  wolfikx
  Popieram kolegów.
 • avatar
  Konto usunięte
  105mm i 2200RPM? W wykonaniu Spire to z pewnością nie będzie ciche...
 • avatar
  toniek-94
  Jak nie będzie ciche , to dla mnie nieopłacalny zakup . Dla mnie coolery muszą być wydajne i ciche , no i cena odpowiednia .
 • avatar
  Wikiolo
  Szkoda że dopiero teraz taki świetny produkt wyszedł. Jeśli cena i temperatura będzie odpowiednio niska, to nawet głośny wentyl(nie oszukujmy się cicho nie będzie) nam nie będzie straszny. IMO na samym początku wychodzenia nowego gniazda do procesorów największe firmy chłodzące powinny ścigać się o najlepsze "box'owe" chłodzenie - takie jak to.