Chłodzenie

Niewielki cooler dla CPU: Spire DualStar

przeczytasz w 1 min.

Wewnątrz obudowy komputera gorączka panuje nie tylko teraz, w sezonie letnich upałów, a jednym z podzespołów, który musi się napocić najbardziej, jest procesor. Żeby biedaczek się nie przegrzał, firma Spire proponuje coś na ochłodę: cooler o nazwie DualStar.

Urządzenie ma wymiary 115 x 108 x 47 mm i charakteryzuje się dwoma, 8 mm rurkami cieplnymi (heatpipes), które mają za zadanie przenosić ciepło z procesora na radiator, składającego się z 50 aluminiowych finów oraz 105 mm wentylatorem, reagującym na światło UV. Według zapowiedzi producent, ów wentylator będzie pracował z prędkością 2200 RPM (obrotów na minutę), przy maksymalnym natężeniu dźwięku - 26 dBA.

Ponadto DualStar oferuje cztery antywibracyjne gumy mocujące wentylator oraz będzie współpracował z jednostkami Intela (LGA 775, 1156) i AMD (AM2). Premiera ma nastąpić pod koniec tego miesiąca, ceny niestety nie zapowiedziano.

źródło: TechConnect

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Oby bylo to CICHE i tanie zastępstwo boxowego coolera to odniesie sukces:) (nie kazdy kreci:))
  • avatar
   torture
   0
   Dokładnie. Tani i cichy - można zmienić boxa. Sam kiedyś tak zrobiłem z Athlonem kupując AC Alpine 64. Tanie, małe, super ciche :)
   • avatar
    wolfikx
    0
    Popieram kolegów.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     105mm i 2200RPM? W wykonaniu Spire to z pewnością nie będzie ciche...
     • avatar
      toniek-94
      0
      Jak nie będzie ciche , to dla mnie nieopłacalny zakup . Dla mnie coolery muszą być wydajne i ciche , no i cena odpowiednia .
      • avatar
       Wikiolo
       0
       Szkoda że dopiero teraz taki świetny produkt wyszedł. Jeśli cena i temperatura będzie odpowiednio niska, to nawet głośny wentyl(nie oszukujmy się cicho nie będzie) nam nie będzie straszny. IMO na samym początku wychodzenia nowego gniazda do procesorów największe firmy chłodzące powinny ścigać się o najlepsze "box'owe" chłodzenie - takie jak to.