• benchmark.pl
 • Foto
 • Jak szybko wykryć czy dany Nikon D750 może mieć problem z flarą
Foto

Jak szybko wykryć czy dany Nikon D750 może mieć problem z flarą

przeczytasz w 1 min.

Być może wystarczy jedynie zerknąć na otwór statywowy

Nikon D750 korpus grip

Problemy niektórych egzemplarzy lustrzanek Nikon D750, które objawiają się występowaniem przyciętej względem górnej krawędzi kadru flary, co mocno psuje estetykę zdjęcia, są już od dawna zidentyfikowane. Teraz po doniesieniu o tym, że Nikon nieodpłatnie naprawi felerne egzemplarze, które trafiły w ręce fotografujących, przekazujemy informację o tym jak łatwo wykryć aparat, który może mieć problemy.

Odtwarzanie warunków, w których występują flary nie jest wygodne, dlatego najlepiej posłużyć się listą numerów seryjnych, z którymi aparaty są uważane za problematyczne. W tym celu należy skorzystać z formularza na stronie Nikona, który zweryfikuje nasz aparat i ewentualnie wskaże co zrobić, by korpus przekazać do naprawy.

To nie wszystko. Nikon, by jeszcze ułatwić sprawę, zdecydował, że aparaty, które ponad wszelką wątpliwość działają prawidłowo, zostaną oznaczone czarną kropką wewnątrz otworu gwintu statywowego. A zatem, czasem wystarczy zerknąć na tenże otwór, by mieć pewność, choć prawdę mówiąc nic nie zastąpi sprawdzenia numeru. Bo można sobie wyobrazić, że nieuczciwy sprzedawca zdecyduje się podrobić kropkę. Z drugiej strony jednak nie należy kupować w takich sklepach aparatów, więc problem kropkowy powinien dotyczyć przede wszystkim nieuczciwych indywidualnych sprzedawców.

Pełnątreść oświadczenia oraz dokładne instrukcje postępowania znajdziemy na stronie pomocy technicznej Nikona.

Źródło: Nikon

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Genialna konstatacja. Przecież wystarczy zapytać się sprzedawcy czy jest nieuczciwy i podrabia kropki, i u niego nie kupować. Jakież to proste! Gdybym wiedział o tym wcześniej...

  Proszę autora, aby powstrzymał się przed pisaniem takich śmiesznych głupot.
  • avatar
   phillosoff
   -3
   Syn Doroty Gawryluk ma na imię Nikon.

   Przypadek? Nie sądzę.