Konsole do gier

Switch pędzi na szczyt - kolejne konsole muszą uznać jego wyższość

przeczytasz w 2 min.

Powiedzieć, że Nintendo Switch sprzedaje się świetnie, to jak nic nie powiedzieć. Egzemplarze tej konsoli rozchodzą się jak świeże bułeczki!

Jesienią pisaliśmy, że Nintendo Switch lada chwila wyprzedzi SNES-a pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. Nie pomyliliśmy się – „wielkie N” podało, że łącznie (czyli na całym świecie) „Pstryczek” trafił już do ponad 52 milionów graczy, co oznacza, że… udało się. 

Nintendo Switch pokonuje SNES-a pod względem sprzedaży

16-bitowy Super Nintendo Entertainment System rozszedł się w nakładzie 49 milionów sztuk. Tylu graczy przyciągnął do siebie przez kilkanaście lat swojego życia (na rynku zadebiutował w 1990 roku, a jego żywot został zakończony w 2003). Na przebicie tego wyniku Switch potrzebował niespełna trzech lat – jego premiera odbyła się bowiem w marcu 2017 roku. 

SNES

Wynik 52,48 miliona sprzedanych egzemplarzy oznacza, że Switch wskakuje na podium rankingu sprzedaży konsol domowych Nintendo, przegrywając jedynie z Wii (101,63 mln) oraz NES (61,91 mln).

Xbox One także musi uznać wyższość Switcha od Nintendo

Japończycy mają jednak więcej powodów do świętowania. Bo choć Microsoft nie podaje oficjalnych liczb, to szacuje się, że konsola Xbox One znalazła nieco ponad 50 milionów nabywców. 

Mamy powody, by stanowczo pisać o tym, że Switch z nią wygrał. A to dlatego, że na osiągnięcie takiego wyniku „X” potrzebował 74 miesięcy, a sprzęt Nintendo – zaledwie 34, a więc zrobił to w czasie krótszym o połowę (a nawet szybciej)!

Mario

Tempo konsoli Nintendo Switch może robić wrażenie

To, w jakim tempie sprzedają się kolejne egzemplarze konsoli Nintendo Switch, nie pozostawia złudzeń co do tego, że jest to wielki hit Japończyków. Zresztą właśnie w tym momencie zostawiamy was z wykresami, które mówią same za siebie… 

Źródło: The Verge, VG247, GamingBolt

Zobacz również te newsy o konsolach do gier:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  -6
  Jezu, jakie brudne giry.

  Ale zaraz, chwila, te statystyki nie uwzględniają ''bazarowych'', chińskich podróbek konsolowych snesów z oryginalnymi romami gierek, którą każdy z nas choć jedną miał w życiu. Gdyby uwzględniliby to, to snes przebiłby xboxa, switcha i ps4 razem wzięte.
  • avatar
   mateuszows
   0
   Mimo, że mam i ps4 i dobrego PC to na switchu gra mi się najlepiej. Liczy się wygoda, a to właśnie oferuje switch.