Karty graficzne

Niskoprofilowa karta Radeon HD 5670

przeczytasz w 1 min.

Firma MSI postanowiła kontynuować politykę wprowadzania na rynek niskoprofilowych kart graficznych. Kolejną konstrukcją po kartach z serii GeForce GT 220 będzie ATI Radeon HD 5670.

Wprowadzana karta prócz niereferencyjnego zestawu chłodzenia w skład którego wchodzi aluminiowy radiator z dwoma wentylatorami, nie oferuje praktycznie nic nowego. Jedynym atutem może okazać się jednak dobre w pełni autorskie chłodzenie, które zresztą jest montowane w każdej karcie MSI należącej do serii Military Class Concept. Nowy Radeon został oznaczony kodowo "R5670-PD512" i stanie się kolejnym produktem skierowanym w rynek komputerów typu HTPC. Producent zachwala solidność karty którą mają zapewnić zastosowane kondensatory typu Solid State Choke.


Specyfikacja karty nie odbiega od norm referencyjnych zalecanych przez koncern AMD. Karta została wyposażona w 512 MB pamięci operacyjnej VRAM typu GDDR5, pracującej z częstotliwością 1000 MHz na 128-bitowej szynie danych. Zegar GPU karty pracuje z taktowaniem wynoszącym 775 MHz. Konstrukcja bazuje na niskoprofilowym układzie Redwood, wykonanym w 40nm procesie technologicznym i została wyposażona w 400 procesorów strumieniowych. Karta w pełni wspiera obsługę interfejsu programowania DirectX 11.


Producent wyposażył ją w komplet wyjść obrazu, analogowe D-Sub, cyfrowe DVI oraz HDMI. Niestety cena karty oraz data jej premiery pozostają nieznane.

Źródło:
TechConnect Magazine

Polecamy artykuły:  
Wielki test 24 kart graficznych od 850 do 2000 złotychLinux Ubuntu i Mint - systemy zamiast WindowsGadżety na wakacje 2010

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Bo do tej karty potrzebne są dwa wentylatory... ;P
  • avatar
   0
   Ale chłodzenie fajne - szkoda że nie dałeś większego zdjęcia
   • avatar
    Gasek
    0
    Bez sensu! Kto kupując komputer "multimedialny" zdecyduje się na kartę, która będzie mu robiła zbędny hałas. Do HTCP wybrał bym pasywnie chłodzoną kartę, resztę zrobi obieg powietrza.
    • avatar
     sirius98
     0
     Podpisuje się pod tym co napisał Gasek.
     Mam prymitywne HTPC w postaci Della DT270 z zasilaczem 210W.
     Na nim pracuje niskoprofilowy GT220. Nie widzę możliwości aby w tak drobną obudowę wrzucic taka kartę. Co innego obudowy HTPC za 2k. Tam miejsce będzie. Ale i tak nie kupił bym ATI ze wzgledu to iż poprzednio zrobiła swoich klientów wyuszczajac karty low profil ze wsparciem HD tylko o niskich HD_PROFILE < 5 co powodowało że niektóre pliki mkv byly obrabiane przez CPU a nie GPU. Na tym zestawie nie znalazłem strumienia video który nie byłby obrabiany przez GPU i obciążał go więcej niż 30%, a do tego można pograc w niektóre starsze wersje Call of Duty w HD.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Czy to nie jest ten model co go podkręcili do 1,1 GHz na GPU?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Juz moja dzwiekowka wyglada lepiej -,-