Smartfony

Nokia 9 PureView z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

przeczytasz w 1 min.

Być może Nokia 9 PureView zostanie zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu. Systematycznie przybywa informacji na temat specyfikacji smartfona.

Przybywa informacji na temat smartfona Nokia 9 PureView. Wszystkie z nich nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że będzie to propozycja z najwyższego segmentu.

Nokia 9 PureView ma posiadać aparat z 5 obiektywami, co bez wątpienia będzie wysuwało się tutaj na pierwszy plan. W kwestii wyświetlacza wspominano do tej pory o przekątnej 5,9 cala, proporcjach 18:9 i wsparciu HDR10. Teraz pojawiają się doniesienia, iż producent wykorzysta tutaj technologię OLED i zdecyduje się zintegrować z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. Do sieci trafiły nawet animacje, które mają prezentować się użytkownikom.


Kiedy możemy spodziewać się premiery omawianego smartfona? Czekamy na niego już dość długo. Ostatnio sugerowano, że premiera odbędzie się w okolicach targów MWC 2019. Być może Nokia 9 PureView zostanie jednak zaprezentowana wcześniej, pod koniec stycznia.

Producent ma ku temu solidny powód. Chce zastosować tutaj procesor Qualcomm Snapdragon 845, podczas gdy lada chwila mogą pojawić się konkurenci z nowym układem Qualcomm Snapdragon 855. Nie byłoby dobrze, gdyby już w dniu premiery Nokia 9 PureView odstawała pod kątem wydajności od innych modeli.

Źródło: LoveNokia, @evleaks

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    HardCorak
    0
    Zaczyna się. Teraz każdy producent będzie chciał wypuścić flagowca z czytnikiem linii pod ekranem żeby nie zostawać w tyle więc każdy z nich będzie musiał mieć OLED-a :)