Smartfony

Nokia już w przyszłym roku powrócić może na rynek smartfonów

przeczytasz w 1 min.

Chociaż jest to jeszcze przyszłość dość odległa to sama informacja i tak jest bardzo interesująca.

Nokia

Kiedy Nokia sprzedawała firmie Microsoft dział mobilny wielu wróżyło, że nigdy już nie powróci na rynek z urządzeniami sygnowanymi swoim logo. Tablet Nokia N1 udowodnił, że przypuszczenia te nie były słuszne, a w niedalekiej przyszłości Finowie mogą o sobie przypomnieć jeszcze mocniejszym akcentem.

Wspomniany tablet udowodnił, iż Nokia cały czas jest w stanie zainteresować klientów ciekawą propozycją. Urządzenie było w pierwszych dniach dostępności na rynku wręcz rozchwytywane i nic dziwnego, jeśli rozbudzi to apetyty producenta.

Wedle najnowszych informacji już teraz planuje on powrót na rynek smartfonów i chciałby, aby nastąpiło to najszybciej jak tylko się da. W tym przypadku oznacza to trzeci kwartał przyszłego roku. Właśnie wtedy pozwolą na to bowiem zapisy prawne, jakie zawarte zostały w umowie pomiędzy firmami Nokia i Microsoft.

Na szczegóły związane z nowym urządzeniem jest oczywiście za wcześnie. Niemal pewne jest jednak, że jeśli informacje rzeczywiście się potwierdzą to Nokia pokusi się o smartfona z systemem Google Android. Poza tym powtórzony może zostać zabieg zaprezentowany przy okazji Nokia N1. Finowie zajmą się zaprojektowaniem urządzenia, a zewnętrzni partnerzy jego produkcją oraz sprzedażą.

Chociaż jest to jeszcze przyszłość dość odległa to sama informacja i tak jest bardzo interesująca i powrót na rynek smartfonów z logo Nokia z pewnością byłby wydarzeniem przyciągającym uwagę.

Źródło: phonearena

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  burak230
  -1
  Kto w tych czasach kupuje Sony ?? najgorszy shit a serwis to masakra.
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Po co kolejny androidofon? Rynek androidów jest i tak przesycony.
   • avatar
    stalkerpl
    -9
    to jest bez sensu, najpierw pozbywaja sie działu produkującego urzadzenia a teraz znowu w to samo wchodzą, chyba ze to jakis przekret
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nokia nie chciala androida i upadla. Oczywiscie, to nie byl przypadek, takie duze firmy nie upadaja tak sobie.
     Jesli Nokia powroci z androidem, to mysle ze w ciagu pierwszego kwartalu pobije Microsoft.
     • avatar
      sebastianzola
      0
      Chciałbym aby Nokia powróciła bo za czasów świetności ich telefony były świetne. Tak sobie marząc to w dobie upadku Blackbeery chciałbym taką Nokię z systemem BlackBerry OS.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Powrót może zakończyć się dwojako. Nokia ma natomiast coś czego nie ma MS - markę i pieniądze ze sprzedaży przerośniętej produkcji. Może teraz ich nie ma ale prawdopodobnie to przemyślany krok na pozbycie się tego co kosztuje najwięcej za dobre pieniądze po to żeby znów stworzyć coś dobrego. Każdy jeszcze pamięta zarąbiste telefony. Gdyby Nokia wprowadziła całkowicie nowe smartfony które byłby konkurencją dla rozwiązań Samsunga wiele osób chętnie by sobie przypomniało Nokie - wystarczyły by dobre zagrania marketingowe i dobre recenzje. Tak naprawdę Finowie zrobili dobrą rzecz, sprzedając działy produkcyjne pozbyli się tego co kosztuje najwięcej. Dziś mają tylko biura projektowe odchudzone z przerośniętej kadry i może to być ich nową siłą napędową. Części mogą sobie zamówić u dowolnego producenta.
       • avatar
        derunim
        0
        Może by nokia w pewien sposób wskrzesiła Meegoo i wspólnie z innymi firmami zaczęła wypuszczać Tizena. Bo samsung jakoś kiepsko wystartował. I pewnie nic z tego projektu nie będzie tak jak z badą jeśli nie będzie innych producentów.
        Sam jestem ciekaw przyszłości mobilnego Ubuntu. Ale to dystrybucja canonicala, nokia nie pójdzie w tą stronę...

        Nokia padła ofiarą wrogiego przejęcia, tyle że rozłożonego w czasie przez microsoft... Dziwię się Finom że tak się dali podejść. I prezesik trojański z ms... Ta firma nie miała zarządu?
        • avatar
         bychol
         0
         żeby każdy wiedzaił w co nokia sama się zapędziła, najpierw symbian najlepszy system który miała później wiedząc że zbliża się konkurencja maemo i inne systemy linuxowe wtedy wiedzieli gdzie smartfony brną niestety sami nie potrafili tego pchnąć czyli rozwijać system jaki był maemo, więc podpisali umowe z microshitem, a mianiwicie produkować mogli tylko telefony z win phone i nokia os, czy ktoś pamięta win phone 7 ???? największe g.... które można było widzieć i każdy to potwierdzi a microsoft stworzył taki system aby nokia padała na kolana i jej wartość rynkowa spasała, kupili dział mobilny ale nokia jest cwana teraz będzie miała nawet lepiej mimo iż nie zobaczymy znaczka made in finland czy made in hungary bo to microsoft wziął sobie na głowę czyli to co nokie najwięcej kosztowało produkcje telefonów w europie, to teraz będą zlecali produkcje w chinach, jeśli wyjdzie telefon noki znowu to itak się przyjmie obojętnie czy na androidzie czy ms os, mi się maży dual bot system wybieramy sami i tu nokia mogła by zrobić prełom w systemach na smartfony