Smartfony

Nokia Lumia 520 najpopularniejszym smartfonem z systemem Windows Phone

przeczytasz w 1 min.

Zestawienie jeszcze raz przypomina o tym, że dominacja Nokii w sektorze smartfonów z Windows Phone jest naprawdę ogromna.

Nokia Lumia 520 smartfon

Słabsze smartfony z systemem Windows Phone miały nie mieć racji bytu i szybko zniknąć z rynku. Klienci dali im jednak zielone światło i w tej chwili mają się one całkiem dobrze.

Tak, jak pojawiają się statystyki popularności poszczególnych wersji systemu Android, tak samo publikowane są zestawienia najchętniej wybieranych smartfonów z systemem Windows Phone. Jeszcze nie tak dawno najpopularniejszym modelem z mobilnymi okienkami na pokładzie była Nokia Lumia 920, co potwierdzałoby stawianą tezę o tym, iż wydajniejsze konstrukcje są lepszym sposobem na zarobek niż modele tańsze.

Najnowsze zestawienia nasuwa jednak inne wnioski. Obecnie najpopularniejszym smartfonem z systemem Windows Phone jest Nokia Lumia 520, a więc model, któremu do wspomnianej Lumii 920 dość daleko. Poprzedni lider jest wprawdzie na drugim miejscu, ale tuż za nim znalazła się już Lumia 620, a więc kolejny z tańszych modeli.

Windows Phone popularność poszczególnych smartfonów

Trzeba jednak zaznaczyć, że są to dane ogólne, obejmujące wiele państw. W każdym kraju sytuacja wygląda inaczej, co nie zmienia jednak faktu, że w ogólnym rozrachunku najczęściej wybierana jest Lumia 520.

Zestawienie jeszcze raz przypomina o tym, że dominacja Nokii w sektorze smartfonów z Windows Phone jest naprawdę ogromna. Być może inni producenci zainteresują się to platformą w momencie, kiedy będzie ona w stanie współpracować z ekranami Full HD i czterordzeniowymi procesorami.

Źródło: geeky-gadgets

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dziks
  4
  może jednak jest nadzieja dla ludzkości. Wygląda na to, że ludzie zaczynają rozumieć, że nie potrzeba telefonu za 2k zł żeby dzwonić.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Oby tak dalej. WP8 jest dla mnie 100 razy lepszy od androida. Sam chciałem którąś z Lumii ale jestem szczęśliwym posiadaczem HTC 8s
   • avatar
    eryk1310
    -2
    dla mnie win 8 to taka zamknięta nudna przestrzen która ładnie wygląda ale nie daje na nic do zaoferowania , android z koleji to wolność robienia tego co chcemy , to tak jak z gta 4 jest super bo mamy wolnosc robimy to co chemy ! :D jak microsoft zmieni podejscie to moze przekonam sie do nokii jak za dawnych lat :D
    • avatar
     ohoho
     -5
     Ciekawe dlaczego tak jest? Hmm, a może dlatego, że tylko nokia posiada system Windows Phone bo żaden inny producent nie chce pchać się w to gówno :)