Mobile

Nokia zmieni się w Microsoft Mobile

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
38 komentarzy Dyskutuj z nami

Jakie logo pojawiać będzie się na nowych smartfonach?

Nokia Microsoft Mobile

Ostatecznie przejecie Nokii przez firmę Microsoft przeciąga nam się nieco w czasie, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu sprawę uda się doprowadzić do końca. Problem w tym, że cały czas nie znamy kilku dość istotnych szczegółów.

Microsoft wysyła już listy do partnerów swoich oraz Nokii i dowiadujemy się z nich bardzo istotnej kwestii. Nazwa Nokia zgodnie z przypuszczeniami zostanie zlikwidowana, chociaż na tę chwilę pewne jest jedynie to, że nie będzie ona pojawiała się w dokumentacji.

"Należy pamiętać, że po zamknięciu transakcji pomiędzy firmami Microsoft i Nokia, nazwa Nokia Corporation/Nokia Oyj zmieni się na Microsoft Mobile Oy. Microsoft Mobile Oy będzie oficjalną nazwą nowego podmiotu, która używana będzie w dokumentach czy fakturach."

Jednoznacznie nie sposób określić na tę chwilę, jakie logo zobaczymy na nowych smartfonach. Z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić wypada jednak, że raczej nie pojawi się na nich już napis Nokia.

Wkrótce się tego jednak dowiemy. Wedle ostatnich informacji, finalizacja przejęcia Nokii przez Microsoft będzie miała miejsce jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: techradar, aksam

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Może się nie znam, ale "Nokia" jest chyba bardziej chwytliwa i rozpoznawalna niż "Microsoft Mobile". Zmiana tak dobra jak przemianowanie tablica.pl na olx.pl
  66
 • avatar
  kruk200
  Kolejny szajs od M$?? Nokia jakoś brzmiało miało renome i historie. Teraz jak widze Microsoft odrazu włącza mi się lampka "nope!".
  10
 • avatar
  Konto usunięte
  Zdajecie sobie sprawę że Mircosoft wykupił dział mobilny Nokii a nie Nokię? Nie może używać tej nazwy, bo to nazwa ciągle innej firmy.
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Niech zmieniają nazwę. To jest tak genialny pomysł jak kafelki w Windows 8. Jestem pewny że tak samo będzie się sprzedawać jak nowy W8 :D
  5
 • avatar
  kaalus
  Zmiana CEO w Microsofcie niczego tak na prawdę nie zmieniła. Wyrzucać na śmietnik legendarną markę Nokia? Oni chyba zupełnie na głowy poupadali. Każdy kto ma IQ większe niż 50 musi widzieć że to jest czysty idiotyzm. Od dnia zmiany nazwy sprzedaż telefonów Nokii spadnie o 50%. To tak jakby kupić koncern Adidas i przemianować buty przez niego produkowane na Butimpex albo coś podobnie obciachowego.
  5
 • avatar
  Bandyto3xx
  Ponadto należy pamiętać, że Nokia wciąż prowadzi swoją działalność, w tym obsługę produktów i usług HERE opartych na lokalizacji, która nie została przejęta przez Microsoft.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeśli tak się stanie to będzie to spora strata i legendarna marka umrze.
  2
 • avatar
  RaV1298
  Jezus maria wszędzie logo microsoft....
  2
 • avatar
  Tomecek
  A ja właśnie kupiłem Nokię 106 - cieszę się, że ma napis Nokia, a nie Microsoft.
  1
 • avatar
  14r33k
  "Jednoznacznie nie sposób określić na tę chwilę, jakie logo zobaczymy na nowych smartfonach. "

  Na smartach z Windą będzie "Lumia", a na reszcie (Asha, X, S30) "NOKIA".
  1
 • avatar
  Czaszka
  [*][*][*] Nokio -dziękuje ci za 6300. R.I.P
 • avatar
  Konto usunięte
  Wiec jak to teraz będzie? Microsoft Lumia 001? Lumia 001 ? A może Lumia 001 i znaczek MS gdzieś z boku? :D

  Zresztą nieważne :)
  Nie zakupię już od nich żadnego urządzenia :] Szkoda, bo z wyglądu bardzo mi się podobały, również podobał mi się system.
  -1
 • avatar
  tomciog14
  Czyli R.I.P Nokia? Jakoś tak ciężko mi w to uwierzyć, że marka której telefony każdy kiedyś chciał mieć zostanie zabita... Co za czasy...
 • avatar
  filo301
  Lepszą nazwą była by po prostu "Lumia" np. Lumia 730